Autor Zpráva

<  Twilight / Stmívání  ~  Chyby ve filmu

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:13 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Tohle téma prosím vás není, abychom tu kritizovali film, všichnhi ho přeci máme rádi. Ale je prostým faktem, že pár věcí jako dotaženo nebylo :o)

První příklad je očividný vodopád. Záběr na vodopád, jedou autem, zaparkují přímo u hřiště. A pak najednou záběr z dálky, jak jdou kolem vodopádu. A pak jsou na hřišti. Přičemž auto tam stojí fakt vyloženě na té trávě a když odjíždějí ve spěchu, nikdo už vodopád neřeší :o))

Ale vážně jak už jsem to jinde zmiňovala, já nechápu tu věc s Billym, že byl za volantem, když na sebe s Edwardem tak výhružně koukali. A Jacob mu pak rozbaloval demonstrativně vozík. Tak jak kruci předtím řídil? Brzdy byly u Jacoba a on jen točil volantem a převáděl? Divné....

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 8:24 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Napsala jsem to i jinde, ale neva...

Přeci i u nás vozíčkáři řídí auta... mají upravené řízení, aby nepotřebvali pedály, ne? Tak mu třebas Jacob to auto upravil, aby mohl řídit Billy :D Když v Twilight Jacob nemá ještě řidičák, aby mohl řídit.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 8:56 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Přiznám se že patřím k těm kdo si vodopádu vůbec nevšímal. Ale máš pravdu :). A s autem souhlasím s Kačí - i když v knize řídíval Jacob.

A mě tam neseděl konec - spíš je to ve scénáři než chyba filmařů - ale Edward s Bellou jeli v autě a pak lup najednou se Bella s Edwardem rozchází a pak zase lup a ne. Bylo to hrozně zmatené (u nás na to museli koukat dvakrát a stejně jsem jim musela vysvětlit, že to byl plán, který Bella vymyslela po cestě), mohli tam dát aspoň scénu přede dveřmi, že by to bylo pochopitelnější

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 11:16 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Jako auto upravené pro vozíčkáře, no nevim ok.

Jo Moni je fakt, že možná pro toho, kdo tu knihu nečetl když najednou ona jde a flákne před ním dveřma je to takové zmatečné.

Tak ok - další věc - jako už to že odhodí ten batoh v lese mi přijde absurdní - jsem si říkala ty voe dyť tam má knížky a tak dále a třeba iPod není levná záležitos :D Problém je ale v tom, že při následovných záběrech lesa tam jako ten batoh chvíli je a chvíli zase né :D

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:08 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
No, vodopád mi tak nevadil...prostě je na opačné straně, než pak zabírají nebo já nevím :) U Billyho za volantem jsem si jen řekla, hmmm, tak proto se zbavil auta, potřeboval upravené řízení pro vozíčkáře. :)

Mně ale šíleně vadily 2 věci, kterých jsem si všimla hned na druhé shlédnutí a to:

1) Edward se v lese naklání na větvi k Belle a od Belly, podle toho, jak to zrovna sestříhali a to mě trochu rušilo od Edwardova vyprávění.

2) Neodpustitelné je, jak se ve scéně v nemocnici pohybuje Belle po obličeji ta hadička. Jako ten pohyb by mi tak nevadil, kdyby nebyl tak markantní. Hlavně mi vadí záběry, kdy má ty hadičky skoro v očích, začnu mrkat, slzet a celá dojemná scéna jde do kopru. :( Tedy brečím u toho, to jo, ale rozhodně ne z citových důvodů, je to nepříjemné. Fuj.

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:56 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Jsem ted někde viděla scénu v nemocnici. A kristen se tam neměnilo jen :) umístění hadiček ale i její vlasy. V jedné má vlasy vyčesané nahoru a hned v další je má rozložené podél hlavy.

PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 1:47 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Katie: Toho jsem si ani přes ty "neposedné" hadičky ani nevšimla. :D

Teď jsem viděla scany na pattinsondaily.com, konkrétně http://pattinsondaily.com/Gallery/displ ... =327&pos=9 a dále a přiznám, že takových věcí už jsem si nevšímala.

Prostě některé věci se dají odpustit, nejsem přeci hnidopich (ba ne, občas jsem), ale jsou věci, co vám prostě vadí.

Batoh se dal čekat, je to klasická filmařská chyba, ale nad tím vodopádem teď také musím stále přemýšlet. :)
Už si nemohu vzpomenout, jakou jsem pro to měla omluvu.

PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 1:06 pm
Já viděla film dřív, než jsem četla knihy a nad tím, proč Edwardovi Bella přibouchne dveře a běží do svého pokoje a tam už Ed je, jsem se nikdy nepozastavila.
Vážně mi to přišlo logické a došlo mi to. :)
Vždyť je záběr na ně v autě v lese a pak jsou u dveří, je jasné, že se ještě po cestě mohlo něco stát, ale je pravda, že záběr, jak zastaví před domem a Edward ji řekne, že se sejdou nahoře by ty filmaře také nezabil. ;)

PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 4:45 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Mikita: Co to má být za chybu na tom scanu, jak je to kolečko u jejího podpaží? Nějak to nechápu.

PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 5:53 pm
Katie: Pokud jsem dobře pochopila popis k fotce, tak se jim nevydřilo úplně dokonale zaretušovat jistící popruhy. Ale já takové odhalení chyb nechápu, to snad musí jít záběr po záběru a zoomovat, dokud něco nenajdou. :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 6
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: