Autor Zpráva

<  Twilight / Stmívání  ~  Film

PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 10:23 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Tak vám povím - teď jsem koukala u vaření na TW a mám docela strach z českého dabingu - nějak si nedokážu představit že by měli jiný hlasy :|

PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 1:12 pm
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
No, mě je úplně fuk, kdo to bude dabovat, protože na Twilight s českým dabigem se kouknu maximálně jednou a naposled... 8-)

Naprosto mi vyhovuje originál :clap:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 1:44 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 7:24 amPříspěvky: 33Bydliště: Brandýsek
Taky to ak vidím podívám se maximálně jednou, už jsem si na ty hlasy zvykla tak proč měnit zvyky :D

PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 5:23 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
No jo asi to tak taky dopadne, jenže v naši domácnosti jsem já jediná komu nevadí dívat se na cokoliv v Aj :?

Achich ouvej

PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 7:24 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 8:01 amPříspěvky: 49Bydliště: Přerov
Souhlasím s vámi. Přitom jak vždy báječně je to nadabovaný... to nemluvím o tom, jak se k daným hercům ty hlasy hodí... to uvidím tak jednou a dost! Já jsem s originálními hlasy nadmíru spokojená. A Edwardův hlas, který bude beztak znít jak od nějakého "Zaca Efrona"... děkuji, nechci!

That I must love a loathed enemy.“

William Shakespeare, Romeo a Julie
Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 11:05 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 7:13 pmPříspěvky: 8
No já si to pustím asi taky jednou v ČJ (hlavně se těším, až film bude oficiálně promítán v naší domácnosti), ale... bude to divný, protože TW znám pomalu celý zpaměti v AJ :ambulance: :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2009 8:36 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 1:04 pmPříspěvky: 17Bydliště: Volterra, Itálie
Jednou jsem někde zaslechla že český dabing je jeden z nejkvalitnějších. Např. ve srovnáním s polským "dabingem". Dlouho jsem ten názor podporovala. Věřím, že to tak jistě je. Pokud, ale něco nejdřív shlédnu s originálními hlasy herců třeba s českými titulkami, dabing se mi pak v žádném případě ani trochu nelíbí. České hlasy mi to narušují.
Twilight už znám v originále, tak mě český dabing už tak nějak nezajímá, protože s hlasy herců to srovnat nepůjde. Obzvláště pokud to budou dabovat herci, jejiž hlasy jsou slyšet z každého druhého filmu a seriálu.
Co se mi na našem dabingu např líbí, když se jeden dobrý daber "ujme jednoho herce a pak ho dabuje ve většině filmech. Např. František Filipovský x Luis de Funes. Pak už to člověk bere jako samozřejmost a bez onoho dabera to zní divně.

PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2009 3:09 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Oki, když už něco vidíte 10x v originále, tak vás dabing trochu tahá za uši, chápu, koupíme si DVD, 1x pro zasmání pustíme dabing, možná mu dáme šanci podruhé, toť vše, na Pána Prstenů se také absolutně nedalo v televizi koukat a to jsem to snad v originále slyšela asi jednou, ale někomu to vyhovuje, proč ne.

Co to uzavřít a udělat z toho opravdu diskuzi o filmu?
Líbilo se vám, jak se scénaristka film pojala, jaké scény vybrala, co změnila?
Co atmosféra filmu?
Co vaše oblíbené scény, které třeba ani v knize nebyly?
Co nesnášíte?

Upřímně vám řeknu, že jsem knihy neznala, takže film na mě jako na laika působil dost průměrně, možná hůř. Kdyby tam nebyly některé pasáže, které mě zaujaly a kdyby v kině nebyli kluci puberťáci, co do toho pořád kecali, už si film znovu nepustím.....ale dostala mě muzika, občas je ve filmu použita jako podkres, ani ji nevnímáte, ale u tohohle filmu jsem si řekla, že to na mě působí jak dokonalý soundtrack a musela jsem si ho prostě pustit znovu. Pak jsem si přečetla pár stránek MS a už jsem byla závislá a když jsem znala knižní předlohu, film u mě trochu i stoupl ta takové 3 až 4 hvězdičky.

Teď už mě jen šíleně deptá ta děsná kamera, proč jim většinu filmu musí zabírat 3/4 obličeje (ani ne celý)??? Jinak modré tónování mi do deštivé atmosféry filmu sedlo dokonale. Lokality pro mě z pohledu filmového fanouška také supr.
Bohužel scénář nic moc, jsou tam některé pasáže, které by tám být nemuseli....v knize třeba působí dobře...ale tady...co ta scéna v jídelně...."vím, že si držíš lidi od těla,ale je to jen MASKA"....bože můj, mluvila s ním třikrát a už ho tak dobře zná??? ta věta, že si Bella byla absolutně jistá třema věcma.....to vyznělo také dost vytrženě z kontextu....,to že ji Edward má rád, ale že touží i po její krvi by se dalo vyjádřit jinde, jinak..... a co ty červy/žížaly, těm klukům je 16-17, nejsou z mateřské školky a neměli by mít chutě ochutnávat kompostový čaj....to vše mi ale vynahrazuje scéna na louce, dále když jdou poprvé do školy, když Edward poprvé přespává u Belly a naprosto si užívám scény, které má Bella a Charlie, ty jeho gesta jsou nepřekonatelný....

no, už fakt končím, to víte, bojuje ve mně filmový a čtenářský fanda..... :rocket:

PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2009 8:57 am
No jo nacpi 500 stránek do 2 hodin a to je právě proč je kniha vždycky lepší. ;)

Ale fakt je ten, že scény s Charliem jsou bomba!!!! :+1: A miluju basseball scénu ta se mi líbí tak že vede absolutně nejvíc a k tomu hudba od Muse - se fakt povedlo :clap: :clap: :clap:

Naproti tomu konečná bojová scéna se mi teda moc nelíbila :duel: , přišlo mi že to měl Edward moc jednoduchý na to jaká slyšel varování o Jamesovi.
Dost to nesedělo - Alice vidí její rozhodnutí? A že neviděla jak od nich v klidu a vpohodě odjíždí taxíkem??? V té knize to mnohem složitější

Já znala knihy, takže mě se film líbil jelikož jsem chápala všechno a dost věcí mi ani tak nepřišlo, ale opravdu - ti, kteří na to koukali se mnou, tak se furt na něco ptali :poke: .

Vlastně s tou jídelnou máš pravdu - udělala si závěr moc brzo, ale zase na druhou stranu v knize jí pořád opakoval, že je moooc vnímavá.

A stím kinem - na Twilight jsem v kině nebyla, páč jsem neměla hlídání a Ela byla malá, ale teď jsem to plánovala a docela mě děsíš :cry:

PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2009 3:24 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 1:04 pmPříspěvky: 17Bydliště: Volterra, Itálie
Citace:
A stím kinem - na Twilight jsem v kině nebyla, páč jsem neměla hlídání a Ela byla malá, ale teď jsem to plánovala a docela mě děsíš

Pusť si film a udělej si názor sama. :) Já na něm byla v kině 2x. (bohužel :( asi bych šla ještě, ale už nebyl nikdo v okolí, kdo by šel se mnou) Poprvé mi to z počátku přišlo dost rozpačité, hlavně první rozhovory mezi Bells a Edwardem mi přišly takové nepřirozené. Postupně jsem si zvykla a už mi to tak nevadilo. Pár věcí z knížky mi ve filmu chybělo, ale zase je dokázali nahradit jinýma, které mě nadchly. Některé, které poupravily byly ještě zajímavější. (např. když Edward zachrání Bellu v tom městě) Basseballová scéna taky neměla chybu. A bylo tam toho hodně moc. Už jsem film dlouho neviděla tak už se mi to hůře vybavuje. Budu si je muset zase brzy oživit. Už aby vyšlo DVD. Pak sem zase napíšu své postřehy. :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 9
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: