Autor Zpráva

<  New Moon / Nový Měsíc  ~  Recenze

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 12:41 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned srp 02, 2009 6:55 pmPříspěvky: 150Bydliště: Praha
Tak je to tady, začínají se na nás chrlit recenze, takže já neodolám, abych nezaložila novej topic (snad neva ;) ), kde bychom je mohli všechny hezky zhodnotit :) Protože reagovat na danou recenzi přímo u zdroje, na to nemám XD

MovieZone recenze

Právě jsem dočetla tohle. A jakkoliv se mi autor v první půli strefil do noty (to o opakovní dějových linek, schyluje se k dalšímu blogovému článku na dané téma XD ) čím dál jsem četla, tím méně jsem se smála a tím spíš mi padala čelist nad tím, jak přesně se Mikita trefila.

Ano, vytáhli vlkodlačí maskulaturu, snad jak kdyby to od naší drahé Miki opsali -_- docela mě to otrávilo. V momentě, kdy začal vypisovat, že vlkodlaci nejsou nic víc, než tlupa digitálně zmršenejch vlků a výrostků, co věčně běhá nahoře bez a po lese maj poschovávanouo zázračnou zásobu kalhot, jsem pochopila, že tady nemá cenu se rozčilovat.

Já chápu, že "odborníkům na film" se asi obrací žaludek. Já chápu, že tohle opravdu není vrchol filmové tvorby, ale navážet se do detailů, které byly dané už v knize, je do nebe volající zoufalost "najít něco, do čeho se opřu".

A bylo toho víc, co mě tam lehce pobouřilo, jenže mi teď do myšlenek vlítlo dítě a už si pamatuju zase kuloví XD Myslím, že až přečtete, pochopíte, co všechno mě tam mohlo dráždit XD Ačkoliv ne, že by se nenašli věci, se kterými bych nesouhlasila, ale to že jsem tu kacíř je už dlouhodobě známý, se bojim XD

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 1:47 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: čtv lis 05, 2009 9:42 pmPříspěvky: 83Bydliště: Praha
Recenzi jsem taky četla.
Nechápu, proč se zrovna naváží to těch trenclí :-)Nevím ještě jak ve filmu,ale Steph konečně docela rozumně vyřešila problém s ničením oblečení při přeměně - určitě jste si všimli,že v jiných filmech (knihách nevím) se to neřeší - oblečení se roztrhne a co si ten dotyčný oblékne potom nikoho nezajímá.Tohle je náhodou dobrý - mít toho co nejmíň,aby se toho co nejmíň zničilo :-)
Názor na film přidám,potom až ho uvidím a jediný co můžu zkritizovat je to jak knižní podobu převedli do filmu - jestli se jim to povedlo nebo ne.Obsah filmu je jasný :-)
U HP (hlavně u Ohnivého poháru) jsem byla zklamaná - kniha je super a ve filmu je vynecháno spoustu důležitých věcí.
Ještě jsem četla recenzi na koule.cz - přišel mi fajn titulek : "....podívaná pro obeznámené" - a uvidím jestli přidám po návratu z kina větu jen pro ty kdo četli knihu nebo ne...
Fakt jsem zvědavá jak se s tím poprali :-)

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 1:56 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Konečně mám pocit, že to je recenze podložená nějakým názorem na film a ne pouhé navážení se do předlohy či fanynek.

Ten film opravdu stojí a padá s hudbou a režisérem. Děj je totiž tak profláknutý, že to nikoho nemůže zaskočit a souhlasím, že ten děj a ty pocity jsou jen těžko převeditelné na plátno a je to bruslení po tenkém ledě, ale je tam dost materiálu, který se dá moc pěkně flmařsky využít, takže jsem opravdu zvědavá, zda to bylo vážně tak nezvládnuté....

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 3:14 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: čtv lis 05, 2009 9:42 pmPříspěvky: 83Bydliště: Praha
Mikita píše:
Ten film opravdu stojí a padá s hudbou a režisérem. Děj je totiž tak profláknutý, že to nikoho nemůže zaskočit a souhlasím, že ten děj a ty pocity jsou jen těžko převeditelné na plátno a je to bruslení po tenkém ledě, ale je tam dost materiálu, který se dá moc pěkně flmařsky využít, takže jsem opravdu zvědavá, zda to bylo vážně tak nezvládnuté....

Ale třeba z komentářů na CSFD mám pocit,že o ději v NM neměli ani páru :boredom:
třeba ta poznámka o tom,že Bella není normální a ONA ANI NORMÁLNÍ BÝT NEMÁ A V NEW MOON JE FAKT NA PSYCHIATRA :rolling: :ambulance: :rolling:

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 4:18 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Najprv som sa potešila, že recenziu na NM písal KarelR, keďže dal Twilight 6* a vôbec bol jediný, ktorý dokázal na tom nájsť nejaké pozitíva a hlavne sa nikdy nenavážal do fanúšičiek. Ako som už písala na intox, keď dá Karel NM 3*, začínam sa báť.:D

Fakt som nečakala až také potopenie filmu. V podstate skritizoval všetko, čo sa dalo a nenašiel jediné pozitívium. A tým sa nenavážam do autora recenzie, lebo si to obhájil (teda až na tých polonahých vlkov:D). Prekvapilo ma, že to vraj Chris režisérky nezvládol a väčšina scén je nudných a bez emócií. Som si istá, že to budem vnímať inak, keďže som čítala knihy, ale aj tak sa bojím, že film bude bez nápadu. Aj keď je pochopiteľné, že sa recenzentom zdá film nudný, lebo ono sa tam v podstate fakt nič nedeje a neposúva to dej dopredu, je to v podstate taká vata. Dej poznám, na herecké výkony mám obvykle iný názor, takže som len zvedavá, či je to remeselne zvládnuté. Uvidíme o pár hodín.

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 4:34 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 7:13 pmPříspěvky: 8
Včera (19.11.) byla novinářská projekce filmu. Jsem hodně zvědavá na recenze, které brzo spatří světlo světa. Bohužel tuším, jakým směrem se budou ubírat... Na té projekci jsem byla a NM jsem viděla. Změna režiséra je hodně patrná. Nebudu spoilerovat, ale ráda bych řekla, že pokud TW milujete (a máte rádi první díl ve filmu), tak se bude líbit i tentokrát. Převádění knihy na plátno je vždy "o hubu"... Těším se na film s jiným publikem (s fanoušky - jako jsem já), než s recenzenty. Jsem sama zvědavá, jak budu vnímat rozdíl.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 6:32 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
http://www.moviescreen.cz/recenze/543/the-twilight-saga-new-moon

Další pěkná recenze :banghead: ...a mně je to vážně jedno...mě to neodradí :cheerleader: Ať si kdo chce co chce píše...já si na to udělám názor sama a fakt se filmu nebojím...jen mi tam bude chybět většinu filmu Edward :boo: :rolling:

Ještě jsem chtěla dodat, že ti co píší recenze, podle mě nečetli knihy...protože jinak by se nemohli navážet do nahých těl vlkodlaků...v knize je to jasně napsané, že už jen tahat na noze přivázaný kraťasy je pro ně dost "zatěžující", tak proč s sebou tahat ještě triko? A takových věcí je v recenzích víc...dobře, ať si hodnotí herecký výkony, to beru jako názor, dejme tomu režii a kameru...ale základní fakta, proč je tam to či ono - pokud nečetli knihu, tak takový kecy ať si nechají od cesty :curse:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 9:21 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Melisandra mě konečně trochu uklidnila. ;)

Také je mi jasné, že to budu jako čtenář a fanoušek vnímat jinak, ale nemám jim za zlé, že se jim to nelíbí... každý má svůj názor a ten můj je i na první film dost ovlivněn láskou k předloze (ze 3 hvězd na ČSFD jsou u mě rázem 4 :D)

Lencaa: Má to být film pro široké publikum, nejen pro čtenáře předlohy. Film by měl být kvalitní a čitelný pro každého a nespoléhat, že to je vysvětleno v knize. Na jednu stranu je to z těma kalhotama přehnaný, ale je to vtipný a je to taková blbost, které si každý všimne. 130 minut filmu je dost na to, aby ho odlehčili a při hovorech a laškování Belly s Jacobem by se o tom mohli pobavit a zároveň tím tak film i odlehčit ;)
B: Jaku, zase bez trika? To mě svádíš?
J: Bello, víš, jak je obtížné přivazovat si k noze kalhoty? Ještě, abych nosil v hubě triko...

No já bych se třeba zasmála a řekla bych si aha, takhle on vždy přijde ke kalhotům. Já si totiž takových blbin také často všímám. :D

PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 9:44 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
Miki: máš pravdu v tom, že by měl být film čitelný pro každýho...ale to je problém spousty filmů s knižní předlohou, pokud jsi nečetla, tak ti prostě něco uniká ;-)
V Eclipse v knize Jacob Belle vysvětluje, proč chodí bez trika...a možná to měl Chris použít v NM, aby tím vysvětlil, proč je tam tolik nahatých (skoro) kluků :rolling: ale kdo ví, jestli by to pomohlo a stejně se to neobjevilo v recenzi...
Ono se nám na film bude koukat jinak než těm, kteří nečetli knihy. Spousta věcí nám bude jasných, ale taky asi budeme srovnávat film s knihou...
Ti co nečetli, ale jen viděli film, pro ně to možná není až tak srozumitelný (nemůžu posoudit - neviděla jsem zatím film a až uvidím, stejně ohledně srozumitelnosti asi nebudu mít objektivní názor, uvidíme)...ale zajímalo by mě, proč kluci, kteří pak hodnotí film jako odpad, jednou hvězdou, nuda...bla bla bla, proč na to do kina jdou? Proč to stahujou, aby se na to podívali? Pokud mě něco nezajímá a aniž bych to viděla, měla na to udělanej názor, proč na to koukám? Ne že bych neviděla sama spoustu konin (který se třeba jinejm líbily), ale přijde mi, že tihle kluci se na to koukaj snad jen proto, aby pak mohli vyjádřit svůj debilní názor (a tím rozvířit debatu - třeba je to účel :rolling: ) a měli dobrej pocit, že hodnotí to, co fakt viděli :rolling:

Tak teď nevím, jestli někdo pochopí, jak jsem to mysela...protože sama nevím, jestli se dobře chápu :rolling: :rolling: :rolling:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 12:17 am
Lencaa: Chápu tě velmi dobře :+1:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 7
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: