Autor Zpráva

<  New Moon / Nový Měsíc  ~  Dojmy z filmu

PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 1:10 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Tak to mám za sebou. Varovanie - bude to dlhé a budem sa snažiť vyhýbať spoilerom.

Pozn. na úvod: Klopím oči a uznávam svoj hlboký omyl. Hysterické dvanástky sa dostavili a spustili kanonádu jakotu vždy, keď sa na plátne objavil polonahý Jacob (čo bolo dosť často:D), vlci a keď sa po dlhej dobe opäť zjavil Edward. Na Jacoba kričali viac, to bude tými svalmi.:D Nebolo to také strašné, ale niekedy som nechápavo krútila hlavou, prečo to tak prežívajú. Toľko k publiku.

K filmu: Kde začať? Musím sa priznať, že z Twilight som odchádzala oveľa nadšenejšia. To nadšenie postupne opadalo, ale aj tak musím uznať, že filmové spracovanie Twilight je podľa mňa lepšie. Pri New Moon samozrejme prevládajú pozitívne dojmy, ale niečo mi bráni v tom absolútnom nadšení, ktoré som cítila pri Twilight. A neviem, či budem schopná opísať prečo. Po ďalších zhliadnutiach to budem asi vidieť inak.

Spracovanie knihy

Ak mi niekto bude zase tvrdiť, že sa film dosť líši od knihy, pošlem ho na vyšetrenie.:D Samozrejme, nie je tam všetko z knihy, ale zmien je tam minimum. Navyše, zmeny filmu prospievajú. Nechýbalo mi tam v podstate nič (až na Edwardovo rozbíjanie plazmy:D).

Základným problémom filmu je, že berie jednotlivé scény z knihy a nasúkava ich na seba bez nejakej logiky. V jednom zábere sú v podzemí v Taliansku a v ďalšom už Bella leží v posteli. Bella sa z ničoho nič vyberie na lúku a nikoho nezaujíma, že scény vôbec nenadväzujú. Už pri Twilight to občas bilo do očí, v New Moon je to podľa mňa ešte horšie. Scenáristka si proste vybrala obľúbené a dôležité pasáže z knihy, vložila postavám do úst výroky z knihy, ktoré asi nečitatelia nepochopia.

Pri Twilight mi ale jednotlivé scény utkveli v pamäti, v NM nájdete 1-2 scény, ktoré vyčnievajú. Jedna sa im fakt vydarila. Nebudem spoilerovať. Zvyšok akosi plynie, bavíte sa, občas sa pousmejete, ale nemá to na vás ten pravý dopad.

Problémom je už samotný dej. Pokiaľ je tam Edward, tak je to fajn, rozchodová scéna vás správne zasiahne, ale časť s Jacobom nemá ten správny šmrnc. Nenudila som sa, ale myslím, že ich vzťah sa dal zobraziť lepšie. Ono ani záverečná časť vo Volterre nie je žiadny zázrak. Dala sa z toho spraviť veľkolepá dramatická scéna, ale je to narýchlo odbité.

Nechcem, aby to vyznelo, že film kritizujem, fakt sa mi páčil. Ale všetko sa tam deje akosi automaticky, nie je to nabité emóciami, dokonca to nepôsobí ani depresívne. A plne chápem, že tí, čo nečítali knihy, sa pri filme nudili. Ono sa tam fakt moc toho nedeje. A fakt nechápem, kde tam herci videli viac akcie.:D

Herecké výkony

Kristen s Robom sú oveľa uveriteľnejší, vyspeli a je to vidieť. Hlavne Kristen film ťahá a ani v jednom zábere nepôsobí rušivo. Taylor je fajn, snaží sa:D a rozdiel medzi dvoma Jacobmi je naozaj viditeľný. Zvyšok nemá moc priestoru - vyčnieva hlavne Billy Burke (ten nikdy nesklame) a Michael Sheen, ktorý je božský.

Hudba

Jeden z najväčších mínusov filmu. Hudba Alexandra Desplata je absolútne mdlá a niekedy dokonca prekáža. Obrovský prepad oproti Carterovi. Myslím, že ani nechcem počuť celé score. Songy sú skvelé, ale bohužiaľ väčšinou hrajú len v rádiu alebo stlmene v pozadí. Okrem Possibility a Hearing Damage (hrajú v skvelých scénach) neutkvejú v pamäti.

Vizuálna stránka

Veľký posun vpred oproti Twilight. Konečne to má farby a v niektorých scénach som si to fakt užívala. Efekty sú fajn (vlci podľa mňa nevyzerajú moc digitálne), ale digivodu si mohli odpustiť.:D

Konečný verdikt

Film som si užila a určite si ho budem rada púšťať znova, ale bohužiaľ nemá ten pravý emocionálny dopad a je v ňom málo scén, ktoré vám utkvejú v pamäti. Nebudem riešiť, koho je to chyba, možno je to dané samotnou knihou, ale je fakt, že niektoré scény som si predstavovala inak.

Niekde medzi 6 a 7*. Rozhodnem sa pri druhom pozretí.:D

PS1: Občas som naozaj inklinovala k páru Jacob/Bella, ale s návratom Edwarda bolo všetko zabudnuté.:D A tím Jacob fakt nehrozí.

PS2: Hláška filmu: Shut Up!:D:D (pochopíte, až uvidíte)

PS3: Teraz zisťujem, že NM je vlastne dosť vtipný. Aj keď niektoré pasáže asi neboli tak myslené.:D

PS4: Najväčšia WTF scéna filmu - Jacob si vyzlieka triko, aby ošetril Belle čelo (videli sme už v ukážkach). To nikdy nepochopím.:D:D

PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 1:38 am
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
Základným problémom filmu je, že berie jednotlivé scény z knihy a nasúkava ich na seba bez nejakej logiky. V jednom zábere sú v podzemí v Taliansku a v ďalšom už Bella leží v posteli. Bella sa z ničoho nič vyberie na lúku a nikoho nezaujíma, že scény vôbec nenadväzujú. Už pri Twilight to občas bilo do očí, v New Moon je to podľa mňa ešte horšie. Scenáristka si proste vybrala obľúbené a dôležité pasáže z knihy, vložila postavám do úst výroky z knihy, ktoré asi nečitatelia nepochopia.

Tak z tohodle mám pocit, jako bych poskládala všechny spoty, trailery a další ukázky a vyjde mi z toho taková filmová skládačka...
Tím jsi mě navnadila ještě víc (chystám se do kina pravděpodobně až ten víkend 28.11.), protože mě zajímá výslednej efekt na vlastní kukadla ;-) a jsem zvědavá, jestli z toho budu mít ten samej dojem... ;-)
Jinak díky za první hodnocení ;-) Rozhodně mě zajímá víc komentář k filmu od fanouška, jak od týpka, kterej ani pořádně neví o čem ten film je, ale hodí na net negativní komentář, protože se hrooooooooooooozně nudil ;-)

PS3: Teraz zisťujem, že NM je vlastne dosť vtipný. Aj keď niektoré pasáže asi neboli tak myslené.

Podle ukázek na youtube z kina...fuj, ale neodolala jsem...to vypadá, že je film dost vtipnej, protože se tam lidi dost často smějou :-)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 6:48 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
Ramira: pěkná zpráva, je vidět, že máš film ráda, ale snažíš se to vidět střízlivě, takže vidíš i ty chyby. Ale na rozdíl od jiných nevidíš jen chyby, ale i dobré stránky filmu.
S těma fanynkama tě trochu lituju - ve smyslu, že sis film nemohla normálně vychutnat. Ale dalo se to vážně čekat, stačilo se podívat na některá ta videa z Twillight. Osobně to taky nechápu, a není to tím, že jsem už věkově dál - takhle bych nevyváděla, ani kdyby mi bylo patnáct.
Takže - jsem zvědavá na film, nechám se překvapit... :typing:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 3:55 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Viem, že sa tu ešte pár dní budem rozprávať sama so sebou, ale musím uviesť veci na pravú mieru, keďže som to predtým napísala asi trochu zmätene. Pozrela som si film druhý raz a už viem, čo mi trochu kazí dojem.

Všetky scény sú fajn, pekné, milé, ale skĺzajú len po povrchu. Pár scén má trochu hlbší dopad, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že si "odškrtávali" natočené scény. "Dobre, toto máme za sebou, poďme na ďalšiu." Akoby si odbili svoju povinnosť a tým to hasne.

Síce to trochu zamrzí, ale nezabránilo mi to v tom, aby som si film užila. Hlavne začiatok je skvelý. A musím to napísať ešte raz - Kristen je úžasná. Mám pocit, že ani nehrá, ona to celé prežíva.

Konečné hodnotenie sa teda ustálilo na 7*. Je to milé, vtipné, občas smutné a Chris má pár dobrých nápadov, ale niečo tomu proste chýba. Ale nič to nemení na tom, že som s filmom spokojná, takže sa nemusíte báť návštevy kina.:)

PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 2:28 am
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
No...v kině jsem zatím nebyla, nestahovala jsem, ale viděla jsem.

Anglicky, takže jsem si spoustu věcí domýšlela, protože toho nebylo až tak moc, čemu jsem rozuměla...ale mám z toho úžasnej dojem (zatím spíš ten vizuální, i když kdo četl, domyslí si překlad).
Je fakt, že film "jede" v takovým jakoby rychlým sledu...dost věcí tam není vysvětlených, některý věci mi tam fakt chyběly, ale jsou tam i "vychytávky", který mě potěšily...
Hudba mě vůbec nerušila a ani mi nevadila, v některých místech přesně seděla. Jsou tam pasáže, při kterých jsem skoro ani nedýchala.
Herecký výkony...já jsem spokojená, kupodivu mě docela potěšil i Tay ;-) a naprosto výbornej je Aro ;-)
Rozhodně se těším do kina, kde si to vychutnám ve výborné kvalitě a s titulkama (to co jsem viděla nebyla tak hrozná kvalita, takže se na to s klidem dalo koukat a nerušilo to).
Co zatím dodat? Jak už jsem psala, nebojím se, že by mě mohl film v kině zklamat (i když na dialogy jsem zvědavá), určitě není úplně dokonalej (ale těch úplně dokonalých jsem zas až tolik neviděla, na každým filmu se dá najít to či ono), ale už teď jsem přesvědčená, že bude patřit mezi moje nejoblíbenější ;-)
Loučím se ze studia :rolling: po kinu to rozeberu víc a teď už dobrou s kobrou :rolling: :partydance:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 11:38 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: úte srp 11, 2009 1:47 pmPříspěvky: 326Bydliště: London x
Babes.. musím uznat že tento film má grády;)
Sice mi vadí spousta nových efektů, ale bez nich by to nebylo ono. Brečela jsem co se dalo.. ale ne u té scény která vás napadne jako první. Bella byla k smrti nesnesitelná( Shut up.. bych jí narvala jako jedno z jejích slov do krku*sry Honzí*).. Edwarda hluboce lituju.(teda hlavně jeho telefon ale i to.. že mno nic;)) a Jake.. :boo: To. to je nevysvětlitelné. Chriz odvedl supe práci.. super muzika.. super doplňky.. ale nekde jsem se i nudila.

PS: Ten film tak na 99,9% doporučuju.. pokud máte nervy a chcete si na nekom vylít vztek;)

PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 7:35 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon čer 01, 2009 7:45 pmPříspěvky: 24Bydliště: Praha
Tak před chvíli jsem ten film dokoukala, a musím říct...zas tak skvělý to neni...
Takže nejdřív kritika:
Někdo psal že to vypadá že si odškrtávají ze seznamu scény který musejí natočit a nějaké přechody mezi nimi vůbec neřeší - s tím naprosto souhlasím, pro ty kdo nečetl knížky bude děj naprosto nepochopitelný a nepřehledný a po shlédnutí bude mít hodně otázek.
Hudba - taky souhlas - je to OBROVSKÝ propad oproti Twilight, jehož soundtrack patří k mým nejoblíbenějším, hudba zní na všech možných a nemožných místech, někdy opravdu nevhodně a nepříhodně. + souhlasím s Ramirou, kromě Hearing Damage a Possibility (ta hraje při mojí nejoblíbenější scéně z filmu a perfektně se na to hodí) mi z filmu neutkvěla žádná jiná písnička
Co se hereckých výkonů týče, nevím proč, ale Chaske (Sam) mi prostě nesedí, nemam ho ráda a jako Sama jsem si představovala někoho jiného. Stejně tak jako Anna Kendrick, ale tu nemam ráda už od Twilight :D jo a ještě Alec - nemůžu si pomoct, ale přijde mi nechutný :D ale to i ten herec (za boha si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje... :banghead: )
A teď nějaké kladné stránky :D
Rozhodně barvy - po modrém a nevýrazném Twilight jsou tohle barevné orgie :lol: všechno je zářivé a výrazné a krásné a....
Taky nevím kdo kritizoval vlky, podle mě se hodně povedly, sice jsem myslela že budou větší, ale i tak jsou dokonalý, stejně tak jako většina digitálních věci (ale ta digitální voda fakt bejt nemusela :D)
Příjemně mě překvapil Taylor - v TW jsem ho nesnášela, vypadal fakt hrozně, ale tady se asi snažil, a jejich společné scény s Bellou v garáži možná budou patřit k mým oblíbeným částem filmu :D
Kristen..no, ta její facka se už rozebírala, takže no comment :D
Rob - stydím se ó božský Robe ( :bow: ), ale musím se přiznat že mi tam někde upřímně překážel, i když musím uznat že ta "zjevení" se povedla, ale někde se opravdu měl víc snažit...

Natočit NM není nic lehkého a Chris odvedl celkem dobrou práci i když to mohlo být o trošku lepší. Pro mě 5/10.

p.s. zítra na to jdu "oficiálně" :D takže možná až to uvidím na velkém plátně a v plné kráse tak to možná ocením jinak. :P

2.p.s. You can´t trust vampires...Trust me :D

I´m team Switzerland!
Offline Profil
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 8:14 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: úte srp 11, 2009 1:47 pmPříspěvky: 326Bydliště: London x
Gerico: Ten herec se menuje Cameron Bright.. me se to taky blbě pamatuje:D

Jinak.. do kina jdu alespon jeste jednou.. a to na detaily;) Titulky si už pamatuju nazpamět a navíc.. neco přeložit umím než abych je jen sledovala:

PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 9:52 pm
Gerico: Už som si začinala myslieť, že som divná, lebo všetci fanúšikovia vynášajú film do nebies. Som rada, že aj tebe tie prechody medzi scénami nesadli.

K Chaskemu mám neutrálny vzťah, nejako ho neriešim, ale Annu Kendrick mám naopak rada, podľa mňa má skvelý komediálny timing. Jej "zombie monológ" nemal chybu. Ešte k Taylorovi - chlapec sa fakt snažil a musím sa priznať, že mi tentoraz ani nevadila jeho parochňa, vyzeral v nej tak milo. A zbožňujem jeho hlášku "Your lack of confidence in us is little bit insulting":D:D Rob mi prišiel uveriteľnejší ako v Twilight (ako som už písala), ale je fakt, že by mu prospelo, keby hral vo svojom rodnom prízvuku. Tá americká angličtina ho dosť brzdí, prakticky celý film "šepká" a občas som mala fakt problém rozumieť mu.

"Trust me" hláška je božská, NM je celkovo nabitý hláškami, je ich tam viac ako v Twilight. U mňa jasne víťazí Bellino "Shut up":D

Momentálne ležím s horúčkou v posteli a už mi to lezie na mozog, takže som si film pustila už 3-krát. Je fakt, že niektoré pasáže nudia, ale mám z toho čoraz lepší dojem.

PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 10:37 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon čer 01, 2009 7:45 pmPříspěvky: 24Bydliště: Praha
Ramira: yep, zombie monolog byl geniální :D
co se Roba týče, ano, taky bych ho radši slyšela s jeho "rodnou" angličtinou, pro britský přízvuk mám zvláštní slabost :clap:
Musím se přiznat že některý scény jsem přetáčela, protože mě prostě nebavily, ale některý si zase přehrávám furt dokola, viz scéna s Possibility (nemůžu si pomoct, jsem z ní víc naměkko než z breakup scene... :boo: ).
A myslím že ten film budu muset vidět ještě nejmíň 20x abych si zapamatovala všechny hlášky :D ale Shut up! je geinální! :D
Vůbec u mě osobně vítězí začátek filmu (do oslavy) a pak ten společný čas s Jakem (ta pizza byla vtipná :D), ten konec je divný...

Claire: jooo, to je ono!
btw, ty máš titulky? a nemohla bys mi je prosím poslat? sice jim rozumím asi tak 90% toho co říkají, ale radši bych to viděla s titulky :P

Edit: už jsem se zmínila o tom že zbožňuju Rachelle/Vicky? Je božská, ale stejně jsem zvědavá na Bryce v Eclipse...

I´m team Switzerland!
Offline Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 8
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: