Autor Zpráva

<  New Moon / Nový Měsíc  ~  Dojmy z filmu

PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2009 12:57 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
nickey píše:
ja budu asi trochu zla, ale budis... kdyz byl v kinech TW, tak jsem mu hodila 9,5/10, mno byla jsem strasne natesena a tak to dopadlo takhle... pozdeji jsem ten film snad znovu nikdy nevidela celej, protoze se na neho jako celek neda moc divat... takze, u NM jsem byla uz trochu realistictejsi a... dlouho jsem premyslela, kterej film byl horsi. [/color]

Nickey, jsi srandovní. Stmívání jsi dala 9,5 z 10 (hodně vysoké hodnocení) a přitom ses na film podívala jen jednou a víckrát jsi ho neviděla, protože se na něho jako na celek nedá moc dívat... *lol*
NM byl sice trochu realističtější a měl lepší barvy, ale tvůj dojem z obou filmů je, který z nich je horší. :banghead:

Což je smutný výsledek u obou filmů. A je to přesně odraz toho, co si zřejmě v duchu myslí každá, která má ráda celou ságu Stephenie. (Všimla jsem si totiž, jak se snažíme vyhmátnout ty lepší scény, pro které stojí za to se na film dívat. Třeba u Harryho Pottera nebo Pána prstenu tuto potřebu nemám, tam filmy fungují jak mají.)

Takže, Nickey, je škoda že se ti filmy nelíbily, ale docela tě chápu. A jsi velkorysejší, já bych dala Novému měsíci 4 z 10.
(Ale přesto se na film budu dívat, protože měl i některé dobré momenty a protože to je Nový měsíc.) :typing: :typing: :typing:

P.S. A zlá rozhodně nejsi, jen jsi čekala od filmu víc. Padl tady kdesi názor, že NM není zfilmovatelné. Myslím si, že zfilmovatelné je, ale musel by to zfilmovat někdo kdo věci rozumí.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 12:34 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
eumenida píše:
Padl tady kdesi názor, že NM není zfilmovatelné. Myslím si, že zfilmovatelné je, ale musel by to zfilmovat někdo kdo věci rozumí.

shodou okolností jsem zrovna o tomhle přemýšlela o víkendu... já jsem totiž zastánce názoru že new moon zfilmovatelnej je, dokonce jsem dřív myslela že nejvíc že všech čtyř knih... a proto jsem uvažovala že bych se tady zeptala, proč není zfilmovatelnej - jelikož nejsem filmař a koukám na všechno že svýho laickýho pohledu, tak by mě strašně zajímalo, čím ta knížka není zfilmovatelná...

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 5:08 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 5:29 pmPříspěvky: 75Bydliště: Morava
eumenida píše:
Nickey, jsi srandovní. Stmívání jsi dala 9,5 z 10 (hodně vysoké hodnocení) a přitom ses na film podívala jen jednou a víckrát jsi ho neviděla, protože se na něho jako na celek nedá moc dívat... *lol*
NM byl sice trochu realističtější a měl lepší barvy, ale tvůj dojem z obou filmů je, který z nich je horší. :banghead:

hey, jo je to vtipny... ja to absolutne necha, tehdy mi nejak stouplo do hlavy, ze to proste musi byt uzasny... to az casem jsem dostala rozum :)

eumenida píše:
Padl tady kdesi názor, že NM není zfilmovatelné. Myslím si, že zfilmovatelné je, ale musel by to zfilmovat někdo kdo věci rozumí.

ja si myslim, ze zfilmovatelny je, jenom proste by se nektere knihy filmovat nemely... (ale na NM jsem se samozrejme tesila a na E se tesi jeste vic... :D)

PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 11:55 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: čtv lis 05, 2009 9:42 pmPříspěvky: 83Bydliště: Praha
V kině jsme byly s 15letou sestrou v sobotu.Nebyl problém sehnat lístky - koupila jsem je ve čtvrtek před net a aniž bych to předem věděla,Village na Černém mostě měl akci za 50 Kč
Sál byl plný ze 2/3 a všimla jsem si,že to byly hlavně párečky okolo 25 i víc.
Potěšilo mě,že během filmu se nikdo extrémně hlasitě neprojevoval - pozitivně i negativně.

Když to shrnu,tak jsem z kina odešla spokojená a těch 130 minut uteklo jak voda.Podle recenzí jsem se toho trošinku bála - neoprávněně.
Stmívání mělo své kouzlo,které bohužel NM chybí.Přemýšlela jsem čím to je.Dialogy mi přišly v pohodě.Ta jsem došla k tomu,že atmosféru ve Stmívání dělala hodně hudba.Tady to nebylo ono.Písničky ze soundtracku jsou super i ve filmu,ale ostatní hudba mi nesedla,byla taková "filmovější (výraznější)".Stejný pocit jsem měla z barevnosti filmu - modrý nádech mi vyhovoval víc.Stmívání bylo tak hezky jednoduše natočené a podle mě s citem.Z NM už asi chtěli udělat film pro všechny,ale ten cit tomu chybí.Pravda,že akčnější scény jsou nesrovnatělně lepší než v Twilight,ale o to je to míń pocitový.Snad mi trošku rozumíte...

Ale to jsou detaily,které mi zas tolik nevadí...
Co se mi fakt nelíbilo?
1.Kostýmy (Cullenů a Volturi) a make-up Cullenů (hlavně Edwarda)
2..Jacobův striptýz
3.Bellin noční křik - nebo spíš ryk
5.Střih mezi Vollterou a Forks (okamžitá reakce sestřičky byla ta "to se jí zdálo?")
6.Vize Alice
Podrobně proberu ve WTF
Co se mi líbilo?
1.Učebna
2.Scény s Charliem
3.Hon na Victorii
4.Volterra (kupodivu - dle traileru jsem z toho měla strach)
5.Společné scény Belly a Edwarda

Co mi ve filmu chybělo?

Jacobův podraz

Edwardovo ničení zařízení domu při hlasování

Vtipné scény
1.Sledování kluků Romea a Julie
2.Harryho zamazávání vlčích stop
3.Emmett
4.Aliciny poznámky na Jacoba

Na CSFD jsem hodnotila *** (až to uvidím podruhé přehodnotím a pokud změním hodnocení tak spíš směrem nahoru)
Na další věci si teď nevzpomenu,takže asi bude ještě edit...

PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 12:09 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Šáry, já už se nemohla tvého dojmu dočkat.
Tak teď už jen chybí kinodojem jen od Ivanky (eumenida)?!
Přiznejte se, kdo se ještě chystá do kina. Ty 50Kč akce zní lákavě. ;)

Šáry: Se vším souhlasím, zajímavé je, že si obsáhla vše a STRUČNĚ. Musím se hodně učit..... :D

PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 12:14 am
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: čtv lis 05, 2009 9:42 pmPříspěvky: 83Bydliště: Praha
No slohovky mi nikdy nešly :rolling:
Naopak - ráda čtu vaše příspěvkové "romány"
Na eumenidu jsem také zvědavá - na MZ za nás statečně bojovala! :bravo:

PS: Že bych šla do kina taky ještě jednou?Když je to za těch 50 Kč...

PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 11:15 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
Haha, asi budu jediná, kdo ještě nebyl v kině na NM. Nebo jedna z posledních... *congrats* přes víkend to nešlo, mamku jsem měla v nemocnici, a přes týden dělám převážně na odpoledne a jít večer na osmou se mi opravdu už nechce... takže to vidím na tento víkend, jen mi uteče ten báječný padesátikorunový lístek. Včera jsem měla klientku, která šla po masáži do kina. Hádejte na co...
Ale jestli se ještě v tomto roce na Nový měsíc dostanu, určitě nahodím první (nebo spíš druhé) dojmy! :cheerleader:

Šarulko, dík za pochvalu, asi se budu červenat... :oops: :P :oops:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2010 10:06 pm
HumanHumanRegistrován: sob lis 28, 2009 11:16 pmPříspěvky: 7
Film už jsem samozřejmě viděla několikrát a celkově mi připadá úžasnej. Jen se občas nemůžu zbavit pocitu, že mi připadá takovej nesourodej. Myslim, že hlavním důvodem je předevšim konec. Přišel mi hrozně na rychlo ukončenej, což asi všem. Ale podle mě to měli klidně o pár minutek natáhnout, protože takhle se ztratil celej ten "srdcehřející dojem", kterej měl člověk z knížky. Ať už jde o šťastné schledání Belly a Edwarda (což bylo super, ale podle mě to bylo dost rychle odbytý), nebo to nesourodý překročení děje od Volturiových do Belliny pokojíku - scházela mi tam právě ta meziscéna, kdy Bella dostane histerický záchvat, ale přitom je štastná, že je s Edwardem. Ale to by se dalo tak nějak odpustit.

Dále mi tam chyběl okamžik po hlasování, kdy je Edward rozzuřený z rozhodnutí jeho rodiny, včetně samotný cesty ke Cullenovým, kdy si Bella uvědomí, že on jí opravdu miluje. Jasně, to bych asi htěla trochu moc:) ale i tak podle mě neměli tolik sestříhávat tu scénu v Bellině posteli, kdy jí Edward přesvědčuje, že není mrtvá a že jí už neopustí.

Nejradši bych byla, kdyby film byl v celý nesestříhaný, tušim že 3 hodinový podobě:) ale fakt si nemůžu pomoct, ten konec byl děsnej. Pozvání o ruku nevyznělo tak jak mělo a Jacob vypadal jak největší svatoušek na světě, protože nikoho neprásknul kvůli motorkám. A to nemluvim o tom, jak nečekaně na nás vyskočilo černý plátno a závěrečný titulky.

No jak řikám, celej film skvělej, ale ten konec asi ještě dlouho nestrávim. :rocket:

Ale abych nebyla jen negativistka, musim říct, že jeden z nejlepších momentů pro mě byl, když Jane "útočila" na Edwarda. Zahrál to naproto geniálně, fakt super. Ale superlativy bych teď měla směřovat spíš do jiný diskuse.

Jen bych chtěla dodat, že jsem tak přemejšlela nad tim, co to je, co mi v celkový scéně u Volturiových chybí. A to byl nedostatek upírů. Rozhodně si myslim, že tam mohli zapracovat jejich manželky, i Arovu osobní stráž - např. Renatu. Vypadalo by to aspoň víc kompletně. Takhle mi to připadá jako pustá scéna, i když je dobře akční.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2010 10:27 pm
HumanHumanRegistrován: sob lis 28, 2009 11:16 pmPříspěvky: 7
A ještě bych chtěla dodat, že to co rozhodně přispívá do celkové nesourodosti filmu, je podle mě hudba. Zatimco v Twilight to všechno působilo tak jednotně, tak kompletně a nenásilně - jak klasický soundtrack, tak předevšim Score, New Moon byl pro mě obrovským zklamáním. Podle mě udělali velkou chybu, že se tentokrát o instrumentální hudbu nestaral Burwell, ale Desplat.
Některý písničky mi připadali jako z obyčejnýho tuctovýho filmu, jiný - hlavně instrumentální - mi chvílema lezly dost na nervy.

Samozřejmě čim víc se dívám na New Moon, tim víc to ignoruju, ale i tak si myslim, že složení skladeb mohlo být mnohem lepší a nenásilnější.

Ale abych zase jen nekritizovala, musim říct, že taková Hearing Demage je snad nejlepší ze všech. Tenhle výběr se jim maximálně poved, stejně jako celková scéna, při který hraje. K tomu nemám nejmenší výtku. A taky se mi hrozně líbí scéna zeshora, kdy Victoria utíká a ve vzduchu se vznáší vrána - to je opravdu povedený záběr.

Pak se mi taky moc líbí Possibility. Přiznám se, že při rozchodový scéně mi slzy netekly, protože jsem jí viděla ještě než jsem šla do kina. Ale jakmile začla takhle písnička a celkově scéna s Bellou v pokoji, měla jsem opravdu co dělat. A ješě musim pochvílit i písničku těsně před rozchodem. Ale to už se bohužel s ódami na hudbu blížím do konce.

Teď jsem akorát ve velkym očekávání, co nám přinese Eclipse - jak vizuálně, tak i hudebně:) A samozřejmě hlavně dějově.

A úplně nejvíc doufám, že se brzo objeví potvrzený informace od Summitu o zfilmování BD - a to dvoudílným, abychom se měli na co těšit :massjump:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 8:41 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Ha, tak Nový Měsíc mi přijde chudý na scény s Edwardem, kde je ukázáno trochu víc z jejich vztahu, ale chybí mi tam spíš mluvení. Naopak toho líbání mi přišlo až moc a dlouhé. Polibky by měly být letmější, aby pak ten narozeninový či ten po záchraně měl trochu grády. ;) Ale to je asi vážně otázka pohledu na věc. :D

Nejvíc sexy mi přišlo TWL, kde se k sobě jen přiblíží a nic, o to víc vášnivý je ten jeden polibek.

Takže pro mě platí heslo: Méně je někdy více. ;) (Je ale pravda, že bych si v BD přála spíš více. :D )

Doufám, že teď to nebudou přehánět a že si to v Eclipse budou šetřit na postelovou scénu u Edwarda. ;)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 7 z 8
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: