Autor Zpráva

<  New Moon / Nový Měsíc  ~  WTF scény

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 1:28 am
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned srp 02, 2009 6:55 pmPříspěvky: 150Bydliště: Praha
Lastie píše:
prohlašují o twilight sáze že je to emo apod., protože oni špatně pochopí film, potom si myslí že hlavní hrdinka má akorát tak blbý nálady a snaží se zabít.... a tadá... hned v tom vidí "emo film" a drží se toho zuby nehty...

A to je přesně ono... Kamarádka, se kterou jsem byla v kině, si myslela, že Bella se chtěla suverénně zabít. Ještě v pozadí celé té scény to tak prostě vyznělo, je mi líto. A docela mě to mrzí, protože pak řekne, že to bylo ze sportu a neznalí jsou přesvědčení, že se vymlouvá. Prostě to vyznělo celý špatně, hloupě, nepovedeně -_- a osobně jsem si v danou chvíli taky nebyla jistá, jeslti to ve filmu najednou teda nepojímají jinak Oo

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 2:16 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Tak s tím skokem s váma úplně souhlasím, s kamarádkou jsme se o tom také už dohadovaly, jsme obě znalé předlohy, ale nebyly jsme si jisté, zda to měla být sebevražda nebo co..... Neřekla bych, že to tak úplně vyznělo, ale nedivím se, že to tak mnozí lidé přebrali, každý si pod tím mohl představit cokoliv. Díky tomu veselému výrazu, když se Bella vynořila (než ji smetla vlna), bylo jasné, že nemělo jít o sebevraždu, ale ten detail s úsměvem asi málokdo postřehl. :)

Lushline: Přesně si to vystihla s tím striptýzem, že z toho trochu čiší to, jak si chlap myslí, že to ženám přijde sexy. A v názoru na polibky se také plně shodneme. ;)

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 1:53 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
Mikita píše:
... Díky tomu veselému výrazu, když se Bella vynořila (než ji smetla vlna), bylo jasné, že nemělo jít o sebevraždu, ale ten detail s úsměvem asi málokdo postřehl. :)

Ten skok mohl být líp udělaný. Jak psala Boston, asi je fakt blbost, z vysoké skály jenom nakročit. Výčnělky skály můžou přece zasáhnout do trasy skoku a milá Bella se může prostě roztřískat o skálu, ani se nemusí topit. Ten rozběh a skok by byl reálnější.
Další problém, jak už psaly holky, je v tom, že nečtenáři okamžitě pochopí scénu tak, že Bella se chce zabít. Její slova o tom že ho znovu uvidí se dají vyložit tak, že se s ním loučí před smrtí. (Zkusila jsem si tu scénu představit očima nečtenáře - a na mě to tak působilo.) :?

Sice je fakt, jak psala Mikita, že se Bella vynoří z vln a má na tváři spokojený úsměv, jako že skok zvládla a byl v tom opravdu jen adrenalin, jenže toho si opravdu málokdo všimne. Nebýt té vlny, která ji zavalila, tak by v pohodě doplavala ke břehu a šla by si zaskákat znovu.
Ještě mi tam vadily dvě drobnosti - jedna, že Bella po vytažení na pláž vůbec nekašle vodu (aspoň náznak tam mohl být, vždyť si pořádně lokla)
a pak jsem nepochopila ten moment s Viktorií ve vodě. Bylo tam vidět, jak plave k Belle - byla to jen Bellina představa nebo to byla skutečná Viktorie? A doplavala k Belle nebo ji dřív vytáhl Jacob? Mně připadalo, jako by s Bellou ještě někdo v té vodě trhl a stáhl ji víc pod vodu - ale možná to byl jen ten spodní proud.
:beamup:

Mně se zdá, že problém odsuzování filmu jako emo se sebedestruktivními sklony, vyplývá spíš z nesprávného pochopení filmu. Jedna věc se totiž dá nazírat několika způsoby - a třeba Edwardovy počáteční řeči o sebevraždě chápu díky tomu, že jsem to četla, ale ve filmu působily trochu divně. Takže to byl spíš problém natočení filmu a režisérova vysvětlení. Stejně jako bavit se o sebevraždě a Volturiových uprostřed školní hodiny mi připadlo taky trochu ujetý. Přesto - jak Edward recituje Romea, to mě dostalo. :bravo:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 4:31 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Absolútny súhlas. Vo filme to fakt vyznieva, akoby chcela spáchať samovraždu, ešte aj Bellina hláška pred skokom "You wanted me to be human. Watch me." tomu nahráva.

Nad tým, ako skákala z útesu som sa predtým nezamýšľala, nerušilo ma to, ale keď sa na to spätne pozerám, tak je blbosť aby si len tak nakročila na kraj útesu. To by sa zaručene zabila o skalu. Keby sa rozbehla, vyznelo by to viac "rekreačne".

eumenida píše:
a pak jsem nepochopila ten moment s Viktorií ve vodě. Bylo tam vidět, jak plave k Belle - byla to jen Bellina představa nebo to byla skutečná Viktorie? A doplavala k Belle nebo ji dřív vytáhl Jacob? Mně připadalo, jako by s Bellou ještě někdo v té vodě trhl a stáhl ji víc pod vodu - ale možná to byl jen ten spodní proud.

Presne to som nepochopila ani ja. Myslím, že Victoria bola skutočná, potom ju vidíme, ako sa vynorí z vody. Len som nepochopila, či ju Bella videla a kvôli tomu začala viac trepať nohami, aby sa dostala nad vodu. Pochopila som to tak, že sa trepla o skalu za sebou, ale to som asi mimo. Každopádne Jacob ju hneď vytiahol a Victoria nechcela nič riskovať s Jacobom nablízku.

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 5:21 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
Ramira píše:
Myslím, že Victoria bola skutočná, potom ju vidíme, ako sa vynorí z vody. Len som nepochopila, či ju Bella videla a kvôli tomu začala viac trepať nohami, aby sa dostala nad vodu. Pochopila som to tak, že sa trepla o skalu za sebou, ale to som asi mimo. Každopádne Jacob ju hneď vytiahol a Victoria nechcela nič riskovať s Jacobom nablízku.

To by mohlo být dobré vysvětlení, Bella se mohla narazit o skálu - ale moc není poznat, jestli z úleku že Victorii viděla, nebo zásahem spodního proudu.
Fakt je, že Victoria tam skutečně byla - do vody skočila, ve vodě plavala a z vody se vynořila její hlava. Naštvaná, že zase nic.
(Ehm. Být při rozhovoru s režisérem, na tohle se ho zeptám.Co tím chtěl básník říct... :curse: )

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 6:32 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: stř črc 22, 2009 11:05 pmPříspěvky: 388Bydliště: Ostrava
No já to ve filmu chápu tak, že Victorii viděla, zpanikařila a pak narazila na tu skálu a omdlela. I když zase z druhé strany o tom nepadla ani zmínka. V knize myslím viděla na vodě ohnivý plamínek, ale nedokázala ho identifikovat a došlo jí to později. Jinak nápad se skokem mohli udělat taky jednou zmínkou o tom, jak se tam s Jacobem na ten útes chystali a nakonec šla vlastně sama a ano ten skok v reálu je nemožný , dokonce i Sam se rozběhl, že jo, no.

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 7:20 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned srp 02, 2009 6:55 pmPříspěvky: 150Bydliště: Praha
Jop, mohli tam dát nějakou zmínku mezi jakem a bellou, že si taky někdy půjdou skočit a jde nakonec sama. Nevyznělo by to tak pitomně -_-

Ad Victorie: Taky bych to viděla tak, že Bella hupsla, vynořila se spokojená se sebou, načež ji ale smetla vlna, jak se tam plácala, zahlédla Victorii, která se k ní blížila, začala panikařit, takže se začala o to víc prát s vodou, pak se ducla o skálu, ztratila vědomí a šla ke dnu... pak ji chytil Jake XD Teda tak to aspoň působilo na mě XD

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 7:35 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
Boston píše:
Jop, mohli tam dát nějakou zmínku mezi jakem a bellou, že si taky někdy půjdou skočit a jde nakonec sama. Nevyznělo by to tak pitomně -_-

Ad Victorie: Taky bych to viděla tak, že Bella hupsla, vynořila se spokojená se sebou, načež ji ale smetla vlna, jak se tam plácala, zahlédla Victorii, která se k ní blížila, začala panikařit, takže se začala o to víc prát s vodou, pak se ducla o skálu, ztratila vědomí a šla ke dnu... pak ji chytil Jake XD Teda tak to aspoň působilo na mě XD

Takhle přesně jsem to s Victorií pochopila i já ;-)
A jinak jsem ten skok jako sebevraždu nebrala, ale to asi díky tomu, že jsem četla knihy. A popravdě jsem se nad tím jejím krokem do "propasti" ani nepozastavila. Mě to tam nerušilo ani nevadilo, jak to bylo natočený :-)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 8:55 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 7:01 pmPříspěvky: 3
S tim skokem se nakonec asi shodneme tak napul. Ja nejake rozbihani neresila, brala jsem to uz s nadsazkou, protoze normalni clovek podle me z takove skaly neskoci ani rekreacne (leda tak vlkodlak *wink* ). Ze se nechtela zabit, mi po vynoreni z vody prislo do oci bijici... Ale je fakt, ze to jeste na sousi trochu jako louceni vyznelo, kdyz nad tim ted premyslim - kdyz to vsechno delala jen proto, aby ho zas videla, proc se na jeho vypodobneni ani nepodivala a rekla "jsem jenom clovek, zase te uvidim"? Leda ze by ho na rozdil od divaku jeste nevidela, jen slysela, ale to uz je snad trochu moc premysleni na volny cas, ve kterem chodime do kina *smile* .
S Victorii mi to bylo taky jasne, vlastne to bylo stejne jako v knize. Ze tam skutecne byla, ve filmu se ji Bella teda na ferovku lekla a prastila se do hlavy, ale to uz ji nastesti bezel, vlastne plaval, zachranit Jacob.
A taky me ted napadlo, kdyz Jacob v kuchyni zvednul telefon a rekl "neni tu, zarizuje pohreb", mohli nectenari pochopit, ze mluvi o Charliem a Harrym? Podle me uz v tom museli mit fakt gulas, zvlast kdyz pak nasledovala tak rychla sekvence *tongue* ¨.

PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 11:52 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
to já jsem victorii ve vodě pochopila, že bella viděla victorii plavat k ní, prostě přišla další vlna, spodní proud a ztratila vědomí, victoria k ní nestihla doplavat, jelikož už se tam objevil jacob... tohle mi prišlo docela logický a hlavně celkem podle knížky... oproti tomu skoku kterej připomínal sebevraždu...

eumenida píše:
Ještě mi tam vadily dvě drobnosti - jedna, že Bella po vytažení na pláž vůbec nekašle vodu (aspoň náznak tam mohl být, vždyť si pořádně lokla)

no mě ale přišlo že když se probrala tak jí z pusy vyteklo docela dost vody... snad si to pamatuju dobře...

Offline Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 3 z 5
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: