Autor Zpráva

<  New Moon / Nový Měsíc  ~  Obľúbené momenty

PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 11:12 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
New Moon potrebuje po tej kritike trochu lásky, takže na vyváženie WTF scén treba začať diskusiu o obľúbených momentoch. Snáď ich tam nájdeme viac ako tých WTF.:D

Niet nad organizované posty, takže zase v číslach.

1. Hearing Damage montáž - táto scéna pre mňa nemá konkurenciu, dokonalé zladenie hudby a obrazu. Krásne prepojenie Victorie, Charlieho a Belly kráčajúcej k útesu. Už pri prvých tónoch mi na tvári naskočí blažený úsmev. Toto sa Chrisovi vážne vydarilo. Plus oceňujem letiacu vranu.:D

2. Čas plynie aka Bella v depresii - pre niekoho WTF scéna, pre mňa jedna z najlepších scén. Páči sa mi, ako to vyriešili z točiacou kamerou a s meniacimi sa ročnými obdobiami za oknom. Nápisy mesiacov beriem ako pomrknutie na čitateľov, nemyslím, že nás majú za dementov.:D Bellino kričanie zo spánku ma vôbec nerušilo (asi som jedna z mála), prišlo mi to prirodzené, keby ste mali nočné mory, asi by ste jačali podobne. Celá pasáž spolu s Belliným monológom krásne vystihuje obdobie depresie. A Kristen to zahrala skvelo.

3. Rómeo a Júlia - Edwardovo citovanie Rómea mi príde milé a zábery na Erica a spol. pri sledovaní filmu sú hilarious.

4. Edward a Bella na parkovisku plus následný presun do školy - vôbec celý začiatok filmu sa vydaril, tu je najviac vidieť to popichovanie medzi Edwardom a Bellou a navyše je to nabité hláškami "Trust me", "Happy... never mind":D

5. Edward, Jacob a Bella v lese - v tejto scéne som mala najviac pred očami knižné postavy. Som strašne rada, že tam nechali Edwardovu ďakovačku Jakeovi. Bellino "it's always been him" otvorilo cestičku k Eclipse a celkovo tam bola vidieť dynamika medzi nimi troma, takže sa o to viac teším na ich spoločné scény.

6. Charlie a jeho narodeninový darček - nenápadná, ale milá scéna, páči sa mi narážka na Bellino starnutie, jedna z mála scén, ktorá vyznieva fakt prirodzene.

7. Reunion v Taliansku - stále si myslím, že to šlo natočiť aj lepšie, ale vo chvíli, keď sa Bella vrhne na Edwarda a on zašepká "Heaven" sa mi na tvári objavil blažený úsmev, následný rozhovor je síce narýchlo odbitý, ale aj tak je z toho cítiť obrovskú úľavu a radosť, že sú opäť spolu.

8. Záber na Edwarda v Brazílii - ku šťastiu mi stačí málo, som vďačná aspoň za ten krátky záblesk.

9. Arov maniakálny smiech - nečakané a absolútne božské

10. Hlasovanie - nie úplne podľa mojich predstáv, páčila sa mi hlavne Rosalie a Carlisle, plus Belline "Shut up", ale chýbala mi trochu ostrejšia reakcia od Edwarda. Stále nechápem, prečo majú potrebu do každej scény rozostavať Cullenovcov ako nejaké figúrky. To nemôžu raz pre zmenu aj sedieť alebo pozerať telku alebo robiť čokoľvek iné?

Teraz to vyzerá, že ignorujem Jacoba.:D Jeho časť mám rada, len si akosi neviem vybrať obľúbený moment. Vyčnieva montáž, kde opravujú motorky, ich "rozchodová" scéna v daždi, scéna v Bellinej izbe (zbožňujem, ako ho Bella schmatne za vlasy:D), scéna na pláži a následne pred Belliným domom, kde sa bavia o Victorii a nakoniec v Bellinom dome, kedy sa jej Jacob pýta, či sa vracajú všetci Cullenovci (ďalší moment, kedy som mala pred očami knižné postavy).

A čestná zmienka patrí žiadosti o ruku. Táto scéna asi trpí tým, že je úplne posledná, ale páči sa mi tu Edwardov výraz a dokonca aj hudba je konečne pekná. Proste chválim nápad ukončiť film takto netradične.

Určite som na niečo zabudla, takže neskôr doplním.

PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 12:14 am
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
Vezmu to pěkně po pořádku, jak šel film ;-) Ve spoustě věcech se shodnu s Rami ;-)

1) Scéna začíná tím, jak jde Edward od auta k Belle ve zpomaleném záběru :-) Pak rozhovor Belly a Edwarda ukončený líbačkou. Hrozně se mi líbilo, jak se Rob usmíval...to byl k sežrání. Scéna pak pokračuje na chodbě ve škole. Rob se tu opět výborně tváří. A konečný "Trust me." je nezapomenutelný.

2) Edward recituje slova z Romea a Julie...tuhle pasáž mám fakt ráda.

3) Emmett na narozeninové oslavě...řekl jednu větu, ale tou mě dostal :-)

4) Rozchodová scéna ve mě kupodivu nezanechala to co jsem očekávala (asi je to tím, že jsem ji viděla dopředu a vybrečela se u ní až až), ale to co následovalo potom, Possibility, to mě dostalo a fakt se mi líbila kamera, když krouží kolem Belly, pohled na Bellu bez výrazu...a do toho Bella vyjadřuje svoje pocity tím, že píše Alice e-maily. Tohle jsem Kris věřila od A do Z. Výborenej nápad s těma mailama :-)

5) Jacob a Bella, když opravují motorky. Je tam spousta momentů, který mě baví (vypisovat je nebudu). Jacob se mi moc líbí ve scéně, když Bella přiveze motorky, ty dlouhý vlasy jen tak sepnutý, v tom triku nevypadá tak nabušeně...jak se směje, jak mluví...tady jsem si ho fakt oblíbila ;-) (oproti té scéně na začátku před školou, tam vypadá jako nabušenec a nějak mi tam vadí).

6) Líbila se mi scéna u Emily. Paulovo "Sorry." bylo výborný :-) (na druhou stranu Jaredovu větu bych vystřihla)

7) Victoriina chvíle...výborná hudba, výborná scéna.

8) Rozhovor Belly a Jacoba, než zazvoní telefon. To bylo dojemně milý.

9) Smutno mi bylo ze scény, když drtí v ruce Edward mobil. Ale jsem za tu scénu ráda.

10) V knize je celá cesta do Itálie hrozně napjatá...stihne to, nestihne...člověk by si u toho okousal nehty. Ve filmu to až takový napětí není, ale přesto mám tu scénu, kdy Bella běží zachránit Edwarda, ráda.

11) Skok Edwardovi do náruče, když otevře oči...řekne "Nebe" a pak se přesouvají dovnitř...Robova mimika...chvíli je šťastně překvapenej, Bella je taková odevzdaná, pak je zmatená...prostě tuhle scénu si pouštím několikrát za sebou, jak se jí nemůžu nabažit. A pak samozřejmě líbačka. Moc pěkný.

12) Mám ráda tu chvíli, když nastupuje Jane se svým "Enough!" :-)

13) Aro...on je prostě výbornej. Všechno co říká, jak se tváří...zní a vypadá to tak psychopaticky :-)

14) Moje oblíbená věta z Belliných úst...že Aro o Edwardově duši neví vůbec nic... to jak to říká, jak se u toho tváří...super.

15) Líbí se mi rozhovor Belly a Edwarda v pokoji...i to, když vstoupí do pokoje Charlie a říká Belle, že má zaracha do konce života :-)...a pak jak se ptá Edward Belly, jestli mu odpustí...líbačka (proč ji Bella tak rychle ukončila? Edward nevypadal, že by chtěl to líbání už ukončit, kruci :-))

16) Hlasování se mi líbilo, i když nemělo takovej náboj, jako v knize. Řekla bych lehce uspěchaný.

17) No a závěrečná scéna a trojice Bella, Edward a Jacob...dojemný, úžasný. Včetně toho úplnýho závěru..."Vezmeš si mě?" střih a těšte se na Eclipse :-)

Asi to není všechno, ale tak asi to bude většina (jsem tu koukám vypsala téměř celej film :rolling: )

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 1:46 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Také půjdu chronologicky. :D
Scény a drobné detaily, které vážně miluju.

1. Celá sekvence s cestou do školy a laškování s Edwardem před školou. Supr muzika, vtipné, odlehčené, opravdu jsem si to užívala, po prvním WTF dojmu z nástupu Edwarda, jsem ho i vzala na milost. A užívám si jeho rozkošný úsměv.

2. Scéna s Jasperem. Také naprosto zbožňuju hlášku "Happy...nevre mind" a následnou "trust" hlášku.

3. Celá scéna s Romeem a Julií.

4. Scéna, kdy Carlisle ošetřuje Bellu. Hudební podkres, celý rozhovor a to zapálení obvazů....perfektní, i když bych nemusela Carlislův makeup to zašívání vidět tak detailně.

5. Předrozchodová pasáž. Díky této části filmu jsem si oblíbila písničku Roslyn. Vážně se mi to strašně líbí. Pak ten Belly zprvu nadšený výraz, když vidí Edwarda, pak se utlumuje muzika. Sedí to. Každý detail.

6. Dokonce i rozchodová scéna je má oblíbená, ne, že bych se v ní vyžívala...ale myslím, že se docela povedla. Jen mi to ruší to zesilování hudby, která se mi v této pasáži absolutně nelíbí. Kdyby ji aspoň nechali jen v podkresu...mno nic, hlavní je tu ale Rob a Kristen a těm se to vydařilo. ;)

7. E-maily. Absolutně nejpovedenější nápad. V této porozchodové pasáži se mi líbí hlavně zvuk, hlas Belly, i křik Belly tady sedí, dokonalá muzika, z obrazu si užívám jen záběry na Charlieho, je to dojemný. A pak změna muziky, jak řeknou shopping... začíná se trochu projasňovat nálada. A ta věta. "Jo, Bella Swan." Celá ta část se krásně poslouchá.

8. Bella a Jacob v garáži. Je to fajn, docela i podle mých představ. :) Docela mě pobavil i ten střih s tím, jak Bella hodila po Jacobovy pizzu, takový detail, který jsem si dlouho pamatovala.

9. Rozhovor s Charliem po noční můře. Tady se projevilo, že nápad s lapačem snů měl smysl. Charlieho poznámka, že myslel, že funguje je má oblíbená. Za to velká 1 s *. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to obdarovávání Belly v Eclipse vynechali, tady už rozhovor s tím, že Jacob Belle může dávat dárky a Edward ne, proběhl. To se mi líbilo, netrvám na nějakém přesném dodržování knihy.

10. Kino scéna. Ty kecy, co slyšíme z toho filmu. Parodie na akčňáky. Bezva. ;) A reakce na Newtona, že je marshmallow. :D

11. Po filmu, chycení za ruce a reakce, proč to není dobrý nápad. A pak to, jak Jacob najednou reaguje přehnaně na Newtona, ukazuje, že se s Jakem něco děje.

12. Jake a Bella u ní v pokoji. Ten rozhovor se mi líbí až do části, kdy Bella nabízí, že spolu utečou, to už mi přišlo zbytečné, kdyby to vystřihli, nechybělo by mi to. Jo, také mi vadilo, že si Jacob nevzal tričko, ale ten rozhovor mi to vynahrazuje. :)

13. Kupodivu na mě působila dobře i facka a Paulova reakce, lépe než v ukázkách. Ale oblíbenou pasáží je příjezd k Emily. Ano, opět je to ovlivněno i dobrou muzikou a laškovnými řečmi. :)
A vampire girl a wolf girl. Jsem ráda, že to tam je. ;)

14. Příchod Jacoba k Emily zbožňuju a to nejen kůli tomu, že má Jake konečně triko. Jo a Paulovo sorry je vtipné. :)

15. Neuvěřitelně povedená Hearing Damage sekvence. Tu bych zařadila nejen do nejpovedenějších scén tohoto filmu, ale do nejpovedenějších filmových scén obecně. (Kluci musí mít radost, že vždy, když v tom filmu běhá holka, má velký výstřih, jako i Bella ve Volteře. :D)

16. Rozhovor v autě před příchodem Alice, almost kiss a místo toho položení hlavy na rameno. Romantické a smutné.

17. Rozhovor před zavoláním Edwarda.

18. Záběr na Edwarda v Brazílii.

19. Bellin běh přes Volterru a pak to ponoření Edwarda do vlasů, když řekne Bello? Je tak roztomile zmatený.

20. Příchod Demetriho a Felixe a Alice a pak Jane. Kdyby neměla Alice ty příšerné hadry, tak bych ji milovala ještě víc, ale tím úsměvem mi to docela vynahrazuje. ;)

21. ARO i jeho bratři jsou výborní. Ty Arova gesta, ta jeho mluva. To, jak drží ruce před obličejem a třepetá prsty je nakažlivé. Také to teď občas dělám. :D

22. Jane a její mučení, v podstatě neřekne nic a přesto si myslím, že je to dokonalé. I když jsem si to tak nepředstavovala, tak se mi to líbilo.

23. Také miluju to, jak Bella říká, že nevědí nic o Edwardově duši.

24. Ač zrychlené, tak hlasování je také povedené. Zde se mi líbili snad všichni, dokonce i Esme a Rosalie.

25. A pak reakce Jacoba na to, že první byl vždy Edward. Konečně výraz, kterým mě Taylor mile překvapil.

26. Zbožňuju způsob, jakým Edward handluje s Bellou o proměně.

Ono to vypadá, že toho je hodně, ale jsou to takové malé detaily, které mnozí třeba ani neocení. Ty pasáže, na které jsem se nejvíc těšila, ty nevyzněly tak, jak bych si představovala. Volterra nebyla špatná, ale to napětí mi tam nějak chybělo..... nevím...bylo to zvláštní. Ale vidíte, že je toho dost, co se mi na filmu líbilo. ;)

PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 2:04 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Mikita píše:
10. Kino scéna. Ty kecy, co slyšíme z toho filmu. Parodie na akčňáky. Bezva. ;) A reakce na Newtona, že je marshmallow. :D

"Put your gun down"
"Put YOUR gun down."
"Both of you put your guns down." :rolling:

Už samotný názov Face Punch ma dostáva.

Mne sa páči Mikova reakcia na Jakea "Dude's just weird.":D

Mikita píše:
12. Jake a Bella u ní v pokoji. Ten rozhovor se mi líbí až do části, kdy Bella nabízí, že spolu utečou, to už mi přišlo zbytečné, kdyby to vystřihli, nechybělo by mi to. Jo, také mi vadilo, že si Jacob nevzal tričko, ale ten rozhovor mi to vynahrazuje. :)

Jo, to s tým útekom som nepobrala. A k Jacobovmu absentujúcemu tričku som sa už nechcela vyjadrovať, aby to nevyzeralo, že som zaujatá.:D

Inak, ten detail, kedy Bella hodí po Jakeovi pizzu a v ďalšom zábere chytí šrobovák či čo to je, sa naozaj vydaril. A pekne to pasuje do rytmu pesničky. A zbožňujem Jacobovu hlášku, keď Bella k nemu privezie motorky "Wow. Scrap metal. You shouldn't have.":D

PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 2:30 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Ramira píše:
A zbožňujem Jacobovu hlášku, keď Bella k nemu privezie motorky "Wow. Scrap metal. You shouldn't have.":D

To se mi také moc líbí, rozesmálo mě to. :D
Pomůže jim "mechanic type friend", takže to mají dobré. ;)

PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 12:55 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: ned lis 29, 2009 6:11 pmPříspěvky: 28
Můj nejoblíbenější moment je v závěru - Edwardova dramatická pauza před jeho Vezmeš si mě? :cheerleader:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 2:46 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: úte srp 11, 2009 1:47 pmPříspěvky: 326Bydliště: London x
Nejlepší moment? Smích Ara.. dezert ala Jane:D A Sorry od Paula:D

PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 2:50 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: čtv lis 26, 2009 4:53 pmPříspěvky: 2
Tak já jenom doplním, líbí se mi ta část, kdy E + B čekají u Cullenových, až je Alice zavolá na oslavu. "But it´s my job to protect you. .... From everyone except my sister", tam tak krásně E. nakrčí čelo.

Závěrečná část mi napoprvé přišla divná, ale teď už ne, má to takl být, hodně to navnadí na Eclipse.
A Edward tam tak krásně váhá, než se zeptá Belly.... "I have one condicion..." A pak "Merry me Bella".

Jacob se mi líbí mnohem víc dlouhovlasý a oblečený.
Já prostě kopu za Edwarda.

Obrázek

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 10:57 pm
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Jejda, vy to máte dlouhé holky... Ani si to radši nebudu číst a pokusím se sesmolit něco krátkého ;) :D

Na úvod bych vyzvihla dvě věci. Naprosto best off je scéna s Viktoríí, ta honička vs. Bellina cesta na útes, podtrhnuté skvělým songem... A taky psaní mailů Alici. To se jim vážně povedlo ;)

Líbí se mi celý ten začátek. Sen, Charlie a Bellin šedivý vlas, Edward a jeho slow efektní příchod (mimochodem, on se tam v jednu chvíli maličko pousměje... so cute), líbačka, Jasper a never mind, Edward a trust me... :D Sledování Romea a Julie, uslzený Eric a Edwardův (Romeův) monolog.

Pak Edward a ...but it´s my job to protect you, Emmett a jeho HOT :lol: Pak rozzuřený Jasper a posléze Edwardův zmučený výraz... Pak líbací scéna protože tam krásně vidět, jak se Bella od Edwarda nemůže odtrhnout a on se odtrhnout musí a je to těžký... :D

Rozchodovou scénu do oblíbených nepočítám, protože je to rozchod... a kazí mi to ta hudba.
Porozchodová scéna, zase skvělý song, křik ze spaní, ustaraný Charlie. Monolog Jessiky po odchodu z kina :D

Pak už šupem do Itálie. Jo ještě je dobré jak Edward zničí ten mobil :) Taky jak jde za Volturiovými zjistit, jak se rozhodli, ten výraz, když se od nich odvrací je super ;) Edward a jeho heaven, you´re alive, kiss... úžasné. Psychouš Aro, Edward mučený Jane, bitka je taky dobrá a Bella jak křičí...wow.

A jsme zase doma. Edward jeho I honestly don´t know how to live without you... nebo tak nějak to bylo? Hlasování, konečně trochu Cullenovic family. No a pak skvělý závěr, Edward děkuje Jacobovi, Bella volí Edwarda a Edward si klade podmínku... and then forever :) Nádhera.

Jo, tak tohle všechno se mi líbí. I ta Jacobova část je fajn, taková milá a dojemná, od začátku až do konce. Hlavně jak spolu opravují motorky, Paul a sorry :lol:

Taky mi přijde roztomilé, jak Bella vždycky když uvidí Edwarda, tak se tak oslněně usměje :) V tom snu na začátku, když k ní kráčí před školou, když slyší jeho hlas při haluškách...

Ještě taková poznámka... scény, které jsem si myslela, že se mi ve filmu líbit nebudou (po té, co jsem viděla trailery a všechna ta videa atd.) se mi ve filmu líbily ;)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 11:50 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
Čím víc nad tím přemýšlím, tím mám pocit, že tam mám víc oblíbenejch scén, i když pořád tak trochu se cítím vnitřně celkově zklamaná... a proto sem chci napsat jen a pouze ty scény který mi přijdou fakt naprosto nejlepší - který jsem si zamilovala... i když jsme si jistá že stoprocentně něco zapomenu a stoprocentně toho napíšu víc než mám právě teď v úmyslu a taky to nebude chronologicky seřazeno...

Scénka s Charliem a šedivým vlasem

Ta část kdy Edward prohlásí něco v tom smyslu, že Jacob Belle přát může, ale on ne a strašně krutě se u toho zaculí :)

Jasperovo "Happy... never mind"

Emmet, rozhodně Emmet a jeho hlášky před oslavou (aneb nejdokonalejší ztvárnění postavy dle knihy, i když je ho tam tak málo)!

Ubíhání měsíců + Possibilty + emaily Alici

Jessica po filmu s Bellou

Část s Laurentem (stejně nejlepší hláška z jedné negativní, ale vtipné videorecenze na netu na kterou jsem narazila je "than bob-marley-vampire shows up")

Vyděšená Bella která vysvětluje Charliemu co je v lesích a její "šli po.... něčem" + reakce Harryho

Celá scéna u Emily, včetně Paulova "Sorry"

Sekvence s Victorií, Hearing Damage atd. - prostě boží

Vzájemné narážky mezi Jacobem a Alicí u Belly doma

Edwardovo "Go to hell" ve Volteře (teda doufám že to tak je)

asi i výtah

Příchod Heidy a následný křik

P.S.: aby to nevypadalo, že se mi nelíbí část s jacobem, tak ta se mi líbí moc, ale taky mám ten problém vybavit si nejlepší okamžik, který by se týkal výhradně jenom jeho a Belly

P.P.S.: nevím proč ale jsem si fakt jistá že jsem něco musela vynechat

Offline Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 3
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: