Autor Zpráva

<  Eclipse / Zatmění  ~  Dojmy z filmu

PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:58 am
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon črc 27, 2009 6:46 pmPříspěvky: 270Bydliště: "kousek" od Zlína
Katie píše:
Ted mě tak napadlo. Jakou roli nakonec měla ta němka co roli vyhrála v nějaké soutěži?

To by mě taky zajímalo. No asi si střihla novorozenou nebo nějakou jinou bezvýznamnou roli.
Btw. kámoška mi říkala, že v BD by prý chtěla hrát Aneta Vignerová, nevím co je na tom pravdy, tak jsem zvědavá :?

S tím Jasperem to upravili, už na fotkách z natáčení se producíroval v té žluté zrůdnosti. V podstatě se na filmaře za to ale nezlobím, aspoň tam byl častěji :D

PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 10:29 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Po druhém pokoukání se mi Eclipse líbí ještě mnohem víc ;)

Nechápu sama sebe, když se podívám na moje komentáře k New Moon z loňska, že jsem byla schopná právě na NM najít tolik pozitivního. Protože v porovnání s Eclipse (i v porovnání s Twilight) se filmový New Moon může jít zahrabat :(

Eclipse má u mě jedno velké plus, opravdu jeden velký klad... Edwarda :) OMG, tady to je ten edwardově edwardovský Edward, YES! :D V té scéně ve stanu je bezkonkurenční, perfektní a totálně k pomuchlání :) No, Jacob rozhodně není hotter then Edward ;) :D
A když mu Bella řekne na jeho žádost o ruku yes, tak nasadí tak dokonale odzbrojující úsměv, že... že... :ambulance: HELP! :D

Taky se mi líbily scény B/E, přeloženo "kiss scény", jo, myslím, že byly natočené moc pěkně, s citem, nebylo to přehnané, prostě krásná romantika. Někdo tady psal, že těch scén je moc, tak to mě teda vůbec nenapadlo, naopak si myslím, že film je pěkně vyvážený.

Takže i napodruhé musím pochválit ty akční scény, honička za Viktorií, příprava na bitvu pod taktovkou Jaspera i závěrečná bitka samotná a i souboj E/V/R (až na tu Viktorku, grrr), to bylo vážně good. Palec nahoru!!!

Ještě mě tak napadlo, že to "rozbíjení" novorozených se mi nakonec taky líbilo. Upíři jsou přece jenom oživlé kameny, ne? Pěkně to zvonilo ;)

Bellin monolog na konci mi nejdříve přišel zvláštní, ale nakonec... nepřekáží.

Tak už snad vše. Jo, fakt se mi to líbí :)

EDIT: Bella mi byla protivná i napodruhé. Smutné.

Naposledy upravil Kačí dne stř črc 07, 2010 1:11 pm, celkově upraveno 1

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 12:17 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon pro 07, 2009 6:27 pmPříspěvky: 28Bydliště: Praha... částečně
No s tím Jasperem právěže nemyslím maturitu, ale normálně ve školní jídelně seděl vedle Alice - je to skoro na začátku, jak se tam baví o té maturitní řeči.
A ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Bellina závěrečná řeč... co to mělo znamenat? Vždyť ona chtěla být upírkou hlavně a jenom kvůli Edwardovi, aby byla pořád s ním! Ve filmu to vyznělo úplně jinak...
Dneska se na to musím kouknout znovu a přestat hledat chyby :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 1:09 pm
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Karcoolka píše:
Bellina závěrečná řeč... co to mělo znamenat? Vždyť ona chtěla být upírkou hlavně a jenom kvůli Edwardovi, aby byla pořád s ním! Ve filmu to vyznělo úplně jinak...

:mrgreen: Jo, taky proto mi přišla ta její řeč zvláštní ;) Ale jelikož tahle Bella je trošku někde jinde než její knižní předloha, tak s tím asi nic nenadělám :roll:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:50 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Karcoolka píše:
No s tím Jasperem právěže nemyslím maturitu, ale normálně ve školní jídelně seděl vedle Alice - je to skoro na začátku, jak se tam baví o té maturitní řeči.
A ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Bellina závěrečná řeč... co to mělo znamenat? Vždyť ona chtěla být upírkou hlavně a jenom kvůli Edwardovi, aby byla pořád s ním! Ve filmu to vyznělo úplně jinak...
Dneska se na to musím kouknout znovu a přestat hledat chyby :D

K Jasperovi - ako už písala Misqui, vo filme hodili Jaspera do maturitného ročníka k Alice, čo je podľa mňa logické, takže preto s ňou sedel v jedálni.

K Bellinej reči - mne to naopak prišlo fajn, vyznelo to tak nejak "realistickejšie", keď to takto podali a Edward si aspoň mohol zavtipkovať.:D Z mojej strany spokojnosť.

Kačí: Zdieľam tvoje nadšenie Edwardom.:D V Eclipse je rozhodne swoonworthy.:D

A ako spomínala Inka, Bellin koment o Švajčiarsku bol v danom kontexte fakt trochu odveci. Stále som si nespomenula na tie trápne scény, musím naťahať film a preklikať sa tým.:D

PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 11:33 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon pro 07, 2009 6:27 pmPříspěvky: 28Bydliště: Praha... částečně
Tak mám za sebou druhé kolo a musím dát Kačí za pravdu - je to mnohem lepší :D Vážně jsem si to teď užila o hodně víc než včera, hlavně asi díky tomu, že jsem to tentokrát nesrovnávala s knížkou. Místo toho jsem se blaženě usmívala pokaždé, když tam byl Edward - konečně to totiž byl ten úžasný, dokonalý a krásný Edward, jakého jsem si vždycky představovala :bounce:
Sakra, připadám si jak nějaká pošahaná puberťačka :oops: :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 11:41 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
já se osobně taky přidávám k těm co se jim líbí víc jaspera ve filmu takže mě ta změna že ještě studuje ve škole moc líbí...

plus jak se tu řeší ta závěrečná řeč... tak z ní mám takový smíšený pocity... na jednu stranu je pravda že to vyznívá logičtěji a že to tak v podstatě i z bd vyjde že bella byla jako kdyby ideální proto se stát upírkou... ale... podle mě je pravda že tohle by knižní bella edwardovi asi nikdy neřekla... a trochu to fakt dělá dojem že jí hlavně celý tři filmy šlo jenom o to stát se upírkou a ten edward jako kdyby byl jenom bonus... ale tak to není žejo... ale zase do toho filmu to tak trochu sedí... takže sama nevím jestli se mi líbí nebo ne...

plus souhlasím se špatně vyžitým switzerland... mě s kámoškama to v kině dokonce nahlas rozesmálo (omlouvám se těm co tam s náma musely být) ale prostě to působilo až neuvěřitelně komicky jak to tam tak nepatřičně vlepili...

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 1:12 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: čtv lis 05, 2009 9:42 pmPříspěvky: 83Bydliště: Praha
Takže…
V kině jsem byla už minulý čtvrtek,ale musela jsem si to nechat rozležet.
Nevím jak,mám začít,ale celkově na mě film působil o dost lepším dojmem,než NM.(Mám nutkání přepsat můj příspěvek k NM).Díky Davide.Ačkoli jsem měla z filmu dobrý pocit, už to asi nikdy nebude to samé,co jsem cítila při Stmívání (i přes své nedokonalosti jasná srdeční záležitost.)Hodně pomohlo i to,že jsem viděla pouze trailer,takže jsem netušila do čeho jdu.
Hlavní pozitiva na Eclipse jsou Edward,Charlie,dobře natočená akce a vtip…
Začínám se do toho zamotávat,takže postupně:
Postavy:
Bella – nějak tentokrát nemám názor (zatím – po dalším shlédnutí se vyjádřím)
Edward – tentokrát snad nejvíc podobný tomu knižnímu – vtipný,zároveň vážný,romantický,příjemně žárlivý – prostě super
Jacob – nevím jestli mu scénáristka nadržuje,ale není (bohužel) takový fracek jako v knížce.Asi moje jediná výtka k hereckému výkonu – podle mě fakt Taylor neumí hrát (aspoň, že mu trošku ubyly svaly)
Charlie – filmového Charlieho čím dál tím víc zbožňuju (nevím jestli mám děkovat Billymu nebo scénáristce),bezva taťka,který miluje svou dceru! (jen by mohl víc nadržovat Jacobovi,jako to bylo v knize)
Vlčí smečka – no moc nesedne mi ani v jednom filmu,Sam mi nesedne už vůbec…(možná je to jen vzhledem)
Cullenovi – konečně dostali trošku prostoru
Jessica – světe div se, ale v Eclipse jí snad začnu mít i ráda (super projev)
Riley – bylo mi ho skoro až líto
Victoria – tak v podání této herečky mi moc nesedí – tu pomstichtivost jí vůbec nežeru
Volturi – zcela zbyteční ( dostali tak málo prostoru,že se nemuseli skoro vůbec objevit)

Make-up,kostýmy:
Konečně nejsou Cullenovi (hlavně Edward) oblečeni jako můj děda.Make-up dobrý,až na ty čočky a u některých vlasy. Co vytvořili na hlavě Jasperovi,Esmé (krásná byla ve Stmívání).Tentokrát jsem si dokonce všimla čoček i u Kirsten.

Hudba:
Nechci soudit hned napoprvé,ale hudba mě v Eclipse vůbec nezaujala nebo jsem jí spíš nevnímala a nevím jestli jeto dobře nebo špatně.Ve Stmívání hudba dělá 1/3 filmu a vyvolávala ve mně ty správné pocity a tady nic.Takže jsem zvědavá na druhé shlédnutí…

Oblíbené scény:- vzájemné rivalství Edwarda a Jacoba (milé a vtipné)
- všechny scény s Charliem
- polibek a facka Jacobovi (Chris s Mellisou to s tou fackou v NM podělali – tahle teď díky nim už nebyla tak efektní)
- romantické luční scény
- povedená scéna ve stanu !!!
Scény,které mi nesedly:
-¨tak nějak žádost o ruku (na rozdíl od knihy moc stručná,ale hodně podobná té knižní, jakoby vytržrná z kontexu),cítila jsem se u ní trapně a působila na mě spíš směšně
Celkově se Mellisa od druhého dílu zlepšila,nebo jí dostala nůž na krk.
Polibek Bella-Jacob jsem neviděla - byla jsem na WC

Určitě jsme spoustu věcí zapomněla….

PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 1:38 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon zář 28, 2009 9:32 pmPříspěvky: 269
Kačí píše:
Nechápu sama sebe, když se podívám na moje komentáře k New Moon z loňska, že jsem byla schopná právě na NM najít tolik pozitivního. Protože v porovnání s Eclipse (i v porovnání s Twilight) se filmový New Moon může jít zahrabat :(

K tomu, že jsi byla schopná na NM najít tolik pozitivního - to je logické, přece si nebudeš shazovat oblíbené téma, a v NM bylo dost schopných scén. Problém je v tom, že jsme ty pozitiva museli HLEDAT. Film měl fungovat dobře sám o sobě...

Viděla jsem konečně Eclipse a je vidět, že když se chce, jde to natočit i dobře. Slade vtáhl do filmu nejlepší co mohl a udělal z filmu vážně dobře dívatelný příběh. Někde jsem tu četla o hudbě, že ve filmu zanikala - fakt je že tam nebyly nějak výrazné prvky, ale na druhou stranu vhodně doplňovala film, nepůsobila rušivě v žádné scéně, naopak když jsem film viděla podruhé, perfektně podtrhovala atmosféru.
Cullenovi se mi líbili jako vždy, nebo spíš ještě víc - a jsem ráda že dostal trochu prostoru i držkatý Emmet a hlavně Jasper, scény s ním byly skvělé, nácvik boje proti novorozeným byl skvělý, při sledování scény mezi Jasperem a Alicí jsem si připadala jako šmírák jednoho krásného vztahu...
Rosalise se mi konečně doopravdy líbila, měla být krásná tolik že by mohla dělat modelku, a teprve ve třetím díle její vzhled odpovídal...
Digitální vlci mi připadali trochu horší než v NM, ale když přišlo na akci, vše se ztratilo. Jacob se mi líbil, jsem totiž i pro Jacoba i pro Edwarda (nač troškařit) a Leah byla dobrá hubatice, doufám že v BD dostane i ona víc prostoru...
Děsně mi bylo líto zneužitého Rileyho a hlavně Bree, která tam sice měla minimální roli, ale působila dobře a věrohodně - obyčejná mírumilovná holka, která si žila svůj obyčejný mírumilovný život a najednou byla hozena do hrozné noční můry. Victorie mi připadala výraznější a mrchovatější v jedničce, tahle nová nebyla špatná, ale nebylo to ono...
Kdo mě zklamal, byli tentokrát Volturiovi. I když, ani v knize neměli moc prostoru...vlastně se jen mihli na louce. Chyběl mi tam fanatický Aro...
K Bellinu proslovu na louce - ona skutečně chtěla být upírka nejen kvůli Edwardovi (to byl sice hlavní důvod), ale proto že ve svém životě si připadala nevýrazná, neschopná, nehezká, nešikovná... Vlastě i jako upírka v BD vidí svůj bývalý život jako bezvýrazný, bez barev. Blátivé vzpomínky...
Ještě nechci opomenout Charlieho, jeho perfektní hlášky, jako Bellin táta se mi líbil víc ve filmu než v knize. Knižní Charlie nebyl špatný, ale byl vždy odložen... ve filmu má víc prostoru. Rozhovor o sexu neměl chybu.
Celkově Eclipse je nejlepší z celé série, škoda že v podobném stylu a hlavně na podobné úrovni nebyly točeny ty předešlé.
:bravo: :+1: :bravo: pro Davida Slade.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 9:29 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pát říj 09, 2009 7:16 pmPříspěvky: 279Bydliště: Praha
V první řadě bych měla napsat, že jsem asi jako jediná ještě nebyla v kině :eek: Ale film už jsem viděla v ruštině (ona našla nas :rolling: ), bez titulků v anglině a pak taky konečně několikrát anglicky s titulky :partydance:
A teď k hodnocení:
-kiss scény B/E - mně se prostě jejich líbačky líbí, na začátku na louce, jak Eda Bellu "oňufává", když ona čte, to se mi moc líbilo :clap: A jejich "postelová scéna" se mi taky líbila, dokonce jsem mezi nimi chvíli cítila i tu chemii :cheerleader:
-J/B - kiss ble, přišlo mi to nemastné neslané, prostě tu líbačku nesnáším v knize a plátno tomu nepomohlo :banghead: bella řvala jacobe jako protržená, ble a ještě se u toho tvářila jako kráva
-polibek jacoba a následná facka - bože, co to tam Bella předváděla? Bych jí s chutí jednu flákla, aby se uklidnila
-paruka či příčesky Belly - někde to šlo, jinde to bylo děsný, chvílema vypadala jako vodník
-Belle byla kosa jak sviňa ve stanu a pak se venku promenádovala jen v košili - to už jí zima nebyla? A to její "říznutí se" šutrem... vypadalo to, že se kuchla kdesi u loktu a pak jí Eda obvazoval zápěstí?
-Seth rval Rileyho za rameno, ale jemu pak upadla jen ruka od zápěstí po prsty?
-stan - Edward - tvářil se tak zmučeně, chudáček, Jacobův výraz byl nudný
-když říkal Edward paní Cullenová, to bylo mňam, jak se u toho tvářil
-honička Victorie - super, nejvíc se mi líbil Emmett
-u matky - přikrývka super, jinak to byla nuda
-Charlie a sex talk - jsem panna, to jsem se smála a jak dodal, že má Edu hned radši :rolling: Vůbec Charlie je ve filmu bezva, v knize se mi tak nelíbí
-Vicky - nic moc - Bryce mi sice nevadí, ale pro mě to není ta pravá Vicky
-boj s novorozenými byl super, trénink super
-cinkání při trhání končetin a hlav upírů - přišlo mi to, jako když se rozbijí hrnky :-D
-Bellin monolog na konci - hezký, ale není to prostě ta knižní Bella, ta se chtěla změnit hlavně kvůli Edovi, aby s ním mohla být napořád, ostatní důvody tam byly také, ale hlavním důvodem pro ni byl Edward
-dojemná je řeč Jess na maturitách, to se mi moc líbilo
-Švýcarsko se tam vůbec nehodilo
-minulost Jaspera ujde, minulost Rose, nic moc
-smečka - nic moc
-Cullenovi super - konečně dostali prostor
-Riley- hororová scéna na začátku je bezva, jsem se až opotila
-Volturiovi - nuda
Závěrem bych se chtěla omluvit za zmatený komentář, na co jsem si zrovna vzpomněla, to jsem napsala :blueangel:
O víkendu jsem viděla Stmívání v češtině... musím uznat, že se mi Eclipse moc líbilo, ale to kouzlo, které pro mě má Stmívání, to už nebude mít žádný film ságy :-( Každý film je jiný, každý (i NM) má něco do sebe, ale ten první, ten způsobil to, že jsem si koupila knihy, přečetla je a propadla TW sáze :cheerleader:
Jesti si ještě na něco vzpomenu, později to doplním...;-)
Eclipse :bravo: :+1:

Offline Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 4 z 5
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: