Autor Zpráva

<  Postavy  ~  Demetri

PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2009 11:49 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
:lol:
no jo to je těžký já jsem teda na tohle punťa. A podle mě je Demetri docela postava s velkým P - hodně se o něm mluví zvláště dál. A propo - jsem zvědavá jak upravili Ara

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 12:26 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
já teď musím držet s Teamem Demetri :o) Prostě to není hlavní postava a spousta jich nebyla tak jak to melo byt - olivova plet laurenta, cizi puvod Erica a ani nemluvim o spojovani postav a tak. Takze to prosim udejte znovu u Demetriho (to je moje zprava pro summit a chrise :D:D:D)

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:13 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
však v BD budou Volturi taky často :lol: - ne to je plk

no jasný ale to už prostě pak nebude ten Demetri, to už by taky mohli nechat Ara jako Michaela a spol a hotovo. Třeba nás ještě překvapí a Dakota bude jako Jane z knihy. Já bych teda rozhodně byla pro - protože když už tak už!

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 11:30 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Ale to není pravda Moni. Tak mi řekni, že když si to dočetla tak sis pamatovala jak přesně Demetri vypadal?

Já to teda dočetla a jen jsem věděla, že Demetri byl ten dobrej stopař a že měl být pěknej, což mělo být záludné. Dál jsem věděla, že Jane je malá a Felix je velký, tohle bylo vše, co jsem o nich posoudila. Ačkoli Steph strávila pár stránek s detailním popisováním místností a tak, tyhle věci mě vážně spíš ničily :D Takže jsem je i vypustila.

Prostě podle mě existují základní atributy určité postavy (Viktoriiny vlasy, Emmett je veliký, Jacob má bohužel dlouhé vlasy...a tak dále) a ty ano - ty by se měly nechat, jenže to další už je prostě druhá kolej a mám to tam na stejné úrovni, jako třeba místa, kde se to odehrává - myslím ty menší věci - já nevím, to že se Bella dověděla, že je Edward upír, se odehrálo v autě a ve filmu to bylo v lese. A nebudu si na to stěžovat, protože to mám na stejné koleji jako Demetriho vlasy :o)

A upřímně, prostě pro mě má být krásný - to je základní atribut - a pěknej je tak jak je a pokud by to měly dlouhé tmavé vlasy změnit (jakože asi určitě ano a ne směrem k pozitivnímu), tak říkám NE.

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 4:32 pm
no víš já čtu asi divným stylem - když čtu všechno si představuju podle popisů. A pak když je podle toho třeba film jsem někdy i iochotná své představy přizpůsobit, ale jak říkám jen někdy- v TW jsem ani nemusela - ale o NM mám prostě danou představu. Svět se mi nezboří i kdyby měl Demtri třeba fialový vlasy a na nose bradavice ale prostě a jednoduše zatím to chci takto :lol: já bych jen ráda upozornila že se tímto jako nesnažím na nikoho útočit nebo vnucovat něco - píšu jen to si myslím. A já to mám prostě takto

PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2009 3:27 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Tak jsem narazila na část knihy, která se tu řešila. Tak jí sem házím.

Je to z Eclipse. Kapitola 25.

"Jako Victoria, i Jane by asi uhodla, že s tebou chodím. Demetri, samozřejmě, chodí s ní. Ten by mě dokázal najít, kdyby ho o to Jane požádala.“

PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2009 9:42 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Katie: A nemyslí to tak, že s ní chodí, jakože doprovod, že ho má za zadkem :lol: Nebo opravdu jakože s ní "chodí" jako chodí... na rande? :lol:

Jenom joke :D :roll: :D

Je to nechutný :mrgreen:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 1:47 pm
Mě to přijde celkově divné :D Jdu si prohledat kapitolu 25 v anglickém Eclipse. Toto tam určitě nebylo :D:D

EDITUJU a jsem šťastná. Je to podle mě chyba hloupého překladu. Jinak bych si to přeci v originále všimla ne?

Takto zní věta v originále:

Like Victoria, Jane will probably guess that I´m with you. Demetri, of course, is with her. He could find me if Jane asked him to.

(pro neangličtináře je to podle mě takto: Jane asi vytuší stejně jako Victoria, že jsem s tebou. A samozřejmě, že s ní je Demetri. On by mě dokázal najít, pokud by ho o to požádala.)

A vemte situaci - je to poté, co Edward zabil Victorii a řekl Belle, že se musí dostat na to clearing k ostatním, protože tam přijdou Volturi a vysvětloval jí, proč přesně tam musí být přítomní. Je to podle mě logičtější a normálnější.

Neexistoval důvod, proč by jí v jedné z nejnapjatějších situací vysvětlovat, že Jane a Demetri spolu něco mají, je to blbost.

Podle mě je to takto. Ha, mám ze sebe radost, že jsem to našla - za nutné pomoci Katiiny české verze a upřesnění kapitoly.

Jinak to je Katie náš důkaz, že Demetri tam opravdu je přítomný v trojce :o) Aniž by ho zmiňovali konkrétně na tom bojišti, ale tady dopředu už to naznačili.

PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 2:32 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
No já ti nevím. Chápu tu překladatelku. Ona se ta věta dá vyložit více způsoby. Vzhledem k tomu, že eclipse jsem nečetla celý v angličtině tak jsem spoléhala na český překlad (kde já v té době měla hlavu :D )

To že se Demetri objeví v eclipse víme díky tomu, že víme že tam bude Charlie B. :D A navíc myslím, že Demetri je povinná výbava na cesty. Kvůli jeho schopnosti.

PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 2:36 pm
Ale já vím :o)

A četla jsem je v aj, na české překlady bych se už nespoléhala :D

Já vím, že "be with someone" znamená v některých případech s někým chodit. Ale v tomhle konkrétním případě to tak protě NENÍ.

Nemá vůbec žádnou logiku říkal Belle v této situaci kdo s kým chodí a do kontextu to nezapadá. Logicky - oni by šli hledat Bellu a protože by věděli, že Bella je s ním, stačilo by užít Demetriho schopnost a najít jí.

A je tam "of course" což podle mě vypovídá právě ot om, že Jane cestuje, a samozřejmě, že s sebou veze Demetriho - on je hlavně ten, kdo asi vystopoval, kde všichni budou, že ano.

Samozřejmě by tam nebylo, kdyby to bylo o chození - na tom, že by byl Demetri s Jane není vůbec nic samozřejmého.

Podle mě platí v originále prostý překlad toho, že kdo kde je, zapádá to do kontextu, odpovídají tomu nuance a prostě je to tak. Tečka.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 2 z 4
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků
Přejít na: