Autor Zpráva

<  Nový Měsíc / New Moon  ~  Nový měsíc

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 8:54 am
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 8:01 amPříspěvky: 49Bydliště: Přerov
U New Moon jsem měla jeden zásadní problém. Že moje nejoblíbenější postava je Edward :D měla jsem sto chutí po přečtení odchodu Edwarda přeskočit nakonec kde zase je :D což jsem neudělala a jsem nakonec ráda, protože částečně můžu děkovat sluchovým halucinacím Belly kdy slyšela aspoň jeho hlas.
Pokud jde o Jacoba už v tomhle díle mi začal lézt mírně krkem :D zatím jen mírně :D sice jsem mu přičetla k dobru to, že díky němu Bella nebyla stále v hluboké depresi, ale... není mi prostě sympatický :D

That I must love a loathed enemy.“

William Shakespeare, Romeo a Julie
Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:10 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:58 pmPříspěvky: 104Bydliště: Liberec
Když jsem poprvé četla New Moon, pořádně jsem si čtení neužila. Po odchodu Edwarda jsem nad čtením nepřemýšlela, tak jak bych měla a jen jsem spíš hledala stránku, kde se zase objeví.
Při druhém čtení, jsem věděla, kdy se má znovu objevit, takže jsem se mohla začíst i do té části s Jacobem a popravdě mě začal štvát ještě víc než poprvé :D Já byla vždycky spíš na upíry a tohohle vlkodlaka vážně nemám ráda:)

Na druhou stranu jsem si čtení téhle knížky užila stejně, jako čtení těch dalších. Navíc miluju konec ve Volterře a sem tam si těch "pár" stránek ráda přečtu před spaním...

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:18 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 7:24 amPříspěvky: 33Bydliště: Brandýsek
No když jsem ho četla poprvé tak nic moc celou knihu jsem se ptala ac co Edward? A jacob my lezl silně na nervy. Ale je to zhruda 18 hodin co jsem Nový měsíc dočetla podruhé a tak kluk (Jacob) se začal vážně líbit. A dokonce jsem si přála, že když sním Bella po tom skoku seděla před domem v autě aby se polibili... Já vím vše je jinak a vše dopadne ve prospěch Edwarda jak v New Moon tak v Eclipsu ale přeci jen bylo by zojímavé... :D

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:21 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 8:01 amPříspěvky: 49Bydliště: Přerov
Citace:
A dokonce jsem si přála, že když sním Bella po tom skoku seděla před domem v autě aby se polibili...
Já vím vše je jinak a vše dopadne ve prospěch Edwarda jak v New Moon tak v Eclipsu ale přeci jen bylo by zojímavé... :D

No to bych asi nedala :D :D líbání těch dvou už v New Moon? Brrr :D ale jako zajímavý by to bylo :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:31 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: ned kvě 24, 2009 10:29 pmPříspěvky: 40Bydliště: La Push
Já New Moon považuju za nejlepší knihu celé TW série ;) A Edward mi tam vůbec nechyběl, naopak - užívala jsem si Jacoba :)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:35 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:58 pmPříspěvky: 104Bydliště: Liberec
Anya píše:
Já New Moon považuju za nejlepší knihu celé TW série ;) A Edward mi tam vůbec nechyběl, naopak - užívala jsem si Jacoba :)

Popravdě, už jsem čekala kdy se ozveš :lol:
Takovéto příspěvky bych preventivně mazala :lol:
Stejně by mě zajímalo, co na něm furt vidíš? Já jsem myslela, že jsem tě už trošku nalomila :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 12:53 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: ned kvě 24, 2009 10:29 pmPříspěvky: 40Bydliště: La Push
Co na něm vidím? To už jsem myslím rozepisovala na minulém fóru, ale klidně to napíšu znova, proč ne :lol:
Já vlastně ani nevím :lol:
Líbilo se mi, jak se v NM postaral o Bellu. :)
Vím, také, že by ji nikdy neopusil (narozdíl od Edwarda :P - já vím, já vím ...budete říkat, že to udělal pro její dobro, bla bla bla :lol: ) ale Jacob by to imo neuděl ;)
dále se mi strašně líbí jeho povaha - takový fajn bezstarostný kluk :) Vím, že se hodně lidem (třeba i Lece ;) ) líbí, jak je Edward složitá postava atd. - to mě se to nelíbí ani trochu :lol: Jacob má možná oproti Edwardovi "jednodušší uvažování" (ha, to zní strašně :lol: ) ale právě to se mi líbí - je spontánní.
Hodně mi vadila Edwardova opatrnost - šíleně mě vytáčela! Vždyť se skoro bál Bellu vůbec políbit, že by ji ublížil :shock: no, šíleně mě tím nudil :? :lol: Zato Jacob - scéna s prvním polibkem s Bellou - skoro jsem nedýchala jak jsem to četla :arrow: :D
Další důvod, proč ho mám ráda? no...asi i proto, že ho hodně lidí nemusí :-D a mě ho je líto :lol:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 1:04 pm
Citace:
Líbilo se mi, jak se v NM postaral o Bellu. :)

S tím s tebou musím souhlasit :) nebýt Jacoba kdoví jak by Bells dopadla. A navíc nesmíme zapomenout kdože ji zachránil z moře když skočila z útesu ;)
Citace:
Vím, také, že by ji nikdy neopusil (narozdíl od Edwarda :P - já vím, já vím ...budete říkat, že to udělal pro její dobro, bla bla bla :lol: ) ale Jacob by to imo neuděl ;)

Ano, budu říkat :D myslel, že to bude pro její dobro a to je zrovna ta jedna věc, kterou na Edwardovi nemám ráda. To, že si myslí, že je zrůda a bez něj jí bude líp. A máš asi pravdu... Jacob by ji neopustil, ale jak říkal Edward Belle: "Jestliže je správné odejít, abych tě udržel v bezpečí, pak radši budu trpět sám, než abych ti ublížil." Což je sice jeho hloupá filizofie, ale musíme uznat, že ji prostě miluje :)
Citace:
dále se mi strašně líbí jeho povaha - takový fajn bezstarostný kluk :) Vím, že se hodně lidem (třeba i Lece ;) ) líbí, jak je Edward složitá postava atd. - to mě se to nelíbí ani trochu :lol: Jacob má možná oproti Edwardovi "jednodušší uvažování" (ha, to zní strašně :lol: ) ale právě to se mi líbí - je spontánní.

Když si vezmeš Jacob je 16i letý? A Edward je už tak starý. Sice má stále 17, ale víš jak to myslím. Právě tohle mám na něm ráda. Jak je složitý, galantní... snový princ na bílém koni ;) jsem romantik každým coulem no :D
Citace:
Hodně mi vadila Edwardova opatrnost - šíleně mě vytáčela! Vždyť se skoro bál Bellu vůbec políbit, že by ji ublížil :shock: no, šíleně mě tím nudil :? :lol: Zato Jacob - scéna s prvním polibkem s Bellou - skoro jsem nedýchala jak jsem to četla :arrow: :D

Tak s tím polibkem to bylo jenom v Twilight. Protože se bál, že by ho její lákavá vůně ovládla. Jacob měl tu výhodu, že on tohle neměl :D a taky se bál aby ji neublížil. Kdyby se neovládnul, mohl ji doopravdy něco udělat. A s tím žít celou věčnost? I když by šel asi k Volturiovým ;) a ohledně té scény... já jsem taky nedýchala, ale z jinýho důvodu jak ty. Já byla pohoršená :D
Citace:
Další důvod, proč ho mám ráda? no...asi i proto, že ho hodně lidí nemusí :-D a mě ho je líto :lol:

Mě ho líto vůbec není :D ale jak říkám, v Breaking Dawn mi nevadí :D

Uf :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 4:36 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515

No já si myslím že Edward nemá až tak složitou povahu, v podstatě je to o tom že si hodně věcí nechává pro sebe (narozdíl od Jaka) a tím pádem je pro Bellu Jacob otevřenější a přístupnější tedy více přítel. Ale edward je osud a hold si s tím hoši musí poradit. Jacob se prostě jenom zamiloval a to mu přece nemůže mít nikdo za zlé!!! Vždyť i Edward se o Bellu staral (až moc - přidala si kolikrát jak malé dítě :clap: hrozně se mi líbilo jak se snažila rozčilovat) a hlavně všichni žili v přesvědčení, že Edward Bellu opustil (jen ona se stím nějak nesmiřovala - což mimochodem se mi na ní líbilo "není z těch co mění názory" jak řekl Charlie). Prostě já je chápu všechny 3 včetně Belly

PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2009 3:52 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
bella_pattinson píše:
Jacob by ji neopustil, ale jak říkal Edward Belle: "Jestliže je správné odejít, abych tě udržel v bezpečí, pak radši budu trpět sám, než abych ti ublížil." Což je sice jeho hloupá filizofie, ale musíme uznat, že ji prostě miluje :)

tohle prostě stále nechápu, tedy spíš to ani nechci chápat, jsem také romantik a tak trochu pořád i věřím tomu otřepanému láska i hory přenáší...když se dva opravdu milují, snaží se najít nějaké řešení, ale on se nesnažil, prostě to udělal......už se snad pro Bellu jednou rozhodl, slíbil, že ji ochrání a že už ji neopustí (po tom průšvihu s Jamesem) a pak najednou, taková blbost s Jasperem....vždyť ví, že je Bella magnet na průšvihy, proč jeho ochranitelská povaha a trocha té sobeckosti nevyhrála, proč třeba aspoň nebyl v pozadí, aby ji chránil....vím, že také trpěl.......chtěl ji dát šanci na normální život......no jo no....chápu....trochu :)

jinak Jacoba jsem si oblíbila až po třetím přečtení NM a teď ho mám i ráda...a taky jsem ho trochu litovala, že jsou všichni tak jednoznačně na straně Edwarda :D

tenhle díl mě prostě vždy dostane, je to nabourání toho dokonalého štěstí, té zamilovanosti, romantiky, je zde ta tvrdá realita, že prostě když někoho nemůžete mít (on vás nemiluje), spokojíte se s obyčejnou láskou, né tou osudovou, nemusí se na Bellu řítit armáda upírů a přesto cítíte, že ji hrozí něco strašného...život po boku někoho, koho chce udělat šťastného, i když sama šťastná není...je ta takové tvrdě realistické a seznámení s novými "příšerami" (vlkodlaky) a jejich světem je jen takový malý bonus, který to vše vygraduje...

když o tom tak přemýšlím, možná je to můj nejoblíbenější díl.....
dík za taková fóra, člověka to donutí zamyslet se a pak odhalí, co ani sám netušil..... ;)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 7
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: