Autor Zpráva

<  Eclipse / Zatmění  ~  Edward je majetnický ?!

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 1:36 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Zdravím :o)
Toto je z vtipu a nebo nevím proč (CHCE být Volturi!:D:D).
Ne, zajímá mě názor každého, protože tohle je přeci jedna z otázek, kterou lidé pořád potřebují řešit, že ano, takže to možná rozvíří vody i tady :))

Můj názor - nemyslím si, že by byl Edward majetnický. Já za jeho činy stojím do puntíku - bože vždyť on je na světě sto osm let! Už ví a zažil svoje a Bellu zkrátka potřebuje ochraňovat a hlavně pokud máte někoho rádi, nebo něco, na tom už nezáleží, neznámá situace přeci představuje potencionální nebezpečí. A co se nebezpeční týče, není to zrovna ten druh zábavy, kterému chcete svého milovaného vystavit, že ano. A pokud zvážíte to, že Edward byl Belle jednoznačně schopnostně nadřazený - prostě měl větší šanci jí ochránit, tak je prostě naprosto logické, že se taky snažil o to postarat, aby se do nebezpečí nedostala.

A vlkodlaci? To je něco, co ani nevěděl, že bude pravda. Je to něco neznámého - tudíž podle dříve uvedené rovnice se a rovná nebezpečí a to je co? Špatné. (Jsem si teď vzpomněla na hlášku z Twilgiht "Green is what? Good:D ) Takže si myslím, že jeho chování je pochopitelné.

Plus tam samozřejmě určitě je třeba přidat do tohohle receptu na katastrofu mužské ego, které samozřejmě chlap ani po sto letech neztratí, trošku žárlivosti a máte to.

A TAKY vemte v potaz Bellino chování, když se váš milovaný chová jako naprostý debil plný nerozhodnosti, co vám zbyde, že?

Myslím si, že Edward je naopak ale neuvěřitelně tolerantní. Asi to plyne z toho, že pořád sám sebe nenávidí a neustále se podceňuje, takže proto prostě nevidí to, jak on je pro Bellu lepší (ne ze všech hledisek já vím...ty děti a tak...bla bla). Ale myslím, že kvůli tomu jak se konstantně podceňuje, taky dává Belle víc šancí na to, aby se chovala jako nána (pardon za ten výraz, ale vážně - jako nejdřív přinutí jednoho aby nebojoval, pak se chce obětovat, pak zase podlehne naprosto očividnému a trapně zaobalenému vydírání...pak se omlouvá....jako ani v jednom bodě knihy pro mě není kladnou postavou, spíš jen tím důvodem, proč se všechno děje).

A Edward jí pak všechno odpustí. Toleruje jí ale absolutně všechno - VŠECHNO!
Takže nevím, ale podle mně by se k němu spíš než přídavné jméno majetnický hodilo tolerantní :)

To´t můj názor - jaký je váš?

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:04 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
*rofl* *rofl* *rofl*

takže reakci mám za sebou. Souhlasím se vším. Máš štěstí, že nemám ted sílu(koukněte kolik je hodin. :D ) ti něco vyvracet, ale asi bych to ani neudělala. :D Já nikdy nesouhlasila s tím, že je Edward majetnický. Bella je magnet na problémy a tak jí prostě chce mít pod dozorem a za to co mu provedla(neustálá nerozhodnost na konci knihy) by jí nějaký "majetnický" přítel dal minimálně pár facek a Edward jí přitom dal své odpuštění. Což si prostě nezasloužila.

Edward je prostě naprosto skvělej a mě by jeho ochranitelství nikdy nezačalo vadit. Asi bych se nejlepšího kamaráda nechtěla vzdát, ale bud bych se to snažila v klidu s edwardem probrat (což se nakonec ukázalo, že by šlo vzhledem k tomu že jí nakonec návštěvy La Push dovolil) a nebo bych prostě Jacoba ze svého života odstřihla. Nikdo prostě nemůže mít v životě všechno(i když podle Steph to evidentně jde viz BD).

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:08 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Víš co ona je Steph taková neuvěřitelná romantička a vzhledem k tomu, že tohle všechno vzniklo ze snu, snově to i končí - a žili všichni šťastně až do smrti a každý má každého :o))

Dík za souhlas a přesně tak, Edward je vůči Belle výhradně velkorysý, když už nic jiného :o))) Taky bych jí těch pár facekt sem tam vlepila :D Ale nikdo z nás není přeci jen dokonalý, že :D Ačkoli toto by mělo, že jo, knižní série :O) tam se dá dokonalost vytvořit .o)

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 9:18 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Já si teda myslím, že něco málo z majetnickosti v sobě má - viz. Eclipse - "ona je moje" (bože ta věta mě tam úplně nadzvedla)
Samozřejmě že s vámi souhlasím, ale jeho starostlivost, někdy opravdu hraničí s majetnickostí. Ale u Belly je to možná trochu potřeba.
Tu velkorysost jsem u něj zaznamenala taky hlavně v Eclipse - viz scéna ve stanu a bylo mi ho teda hodně líto! Vlastně to co tam vykládal Jacobovi zase majetnickost vyřazuje - jenže... Ne prostě maličko majetnický je a hotovo ;)

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 9:51 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
:D :D :lol: :lol: Teda mě by nikdy nenapadlo, že je Edward majetnický :mrgreen: Ale vážně. On je prostě ochranář a trpitel, ví co měl, co ztratil a je vděčný, že to získal zpátky (teda to... Bellu)

Samozřejmě, když si vzpomenu na scénu, jak jí znepojízdní auto, aby nemohla jet do La Push za Jacobem :lol: Kdyby tohle udělal mě, navíc po těch debatách s Charliem, co měla Bella za sebou, tak bych asi začala na férovku řvát (jakože křičet) :mrgreen: A okno bych mu nechala zavřený, aspoň na jednu noc :lol:

A to, že řekl "ona je moje"... Bella je jeho, a navíc, ona chce být jeho :twisted: Chce se stát upírkou, aby byla jeho!!! Ten můj chlap doma mi taky říká, že jsem jenom jeho :D a mě to nevadí :lol:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:02 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
předně je svá a až potom možná někomu patří - bože ona je moje - ta kabelka je moje! Typicky majetnický

Když to chlap řekne mě rostu blahem je to roztomilý - když to řekne ve vzteku někomu, kdo nechápe, že chci něco jiného a bojuje o mě, je to prostě lehce majetnický

Jasně že všechno co jste tady popsaly je pravda já to nepopírám, jen říkám že trocha majetnickosti v něm prostě je. A to okno bych stejně pak otevřela jako Bella ;)

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 11:38 am
Přidávám se k těm, co by otevřely okno :o)))
Plus Moni mě se ta věta v knížce líbila a to jsem dost slušná feministka. Něco na tom bylo - jako prostě čím odpálit Jacoba a hlavně ukázat, že jako se chová celkem dost netaktně a nefér, když ví, že někoho má, když ví, co chce. Podle mě to sedlo a neblyo to majetnické, nýbrž upozorňující :o) A mělo to dobrý efekt jako takový, že už by se pomalu prali :o) Konfrontace mezi Jakem a Edwardem jsou na té knížce mé oblíbené části :o))))

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:58 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Edward je majetnický? Nevím, jak tohle spojení může někdo používat. :)

Přesně jak říkáte, každý chlap je trochu egoista a trochu majetnický. (Tedy neznám nikoho, kdo by takový nebyl.)
Takže spojení "Edward je majetnický" chápu, jako že je prostě i chlap a že není úplně dokonalý, že v sobě má ty pošetilé lidské vlastnosti.

Nepoužila bych to ale jako jeho typickou či dominantní vlastnost a není to spojení, které je nutné zdůrazňovat, spíš bych souhlasila s Elizz, že trochu majetnický je, ptž je prostě stále lidský. ;)

jinak má spoustu jiných vlastností, které jsou pro něj charakteristické...tolerance a klidná povaha třeba. :D
Spíš je občas přehnaně ochranitelský něž majetnický.

PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 5:00 pm
Ano Mikit - přesně tohle jsem se snažila celou dobu dát najevo - že přesně tak to myslím. Není to jeho povahový rys, ale trošku to tam má. A mě teda věta - ona je moje - vadila, k Edwardovi se nehodila. A vadila by mi i v reálném životě

PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 7:13 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: stř črc 22, 2009 11:05 pmPříspěvky: 388Bydliště: Ostrava
:P Radši jsem si přečetla jen první názor,a zbytek letmo proletěla,protože jsem se nechtěla opakovat a takhle nevím co jste psaly,takže si nebudu připadat hloupě *clown* Ne myslím si,že Edward je majetnický,řekla bych,že je dokonalý!Párkrát se sice zachoval majetnicky,ale já třeba párkrát zalhala a nemyslím si,že jsem lhářka.Je to prostě vlastnost jen pro danou chvíli,ale pokud řeknu o někom,že je majetnický,tak bych to pochopila tak,že převahuje tato vlastnost,a to teda ani zdaleka.Edward má od všeho něco a to vše je zdravé.A hlavně moc miluje,a protože má 108 let,tak ví co dělá.Bella mně strašně štvala *wink* ,ale bylo to hlavně proto,že mám radši Edwarda,když to ovšem vezmu z pohledu ženy,měla klasické chování ženy,takže jelikož mi je tolik kolik je,nemůžu říct,že je potvora.Jen to tam je napsané,takže černé na bílém,jestli mi rozumíte.Normálně se s tím potkáváme v životě,s tím balancováním mezi dvoumi muži,ale plno žen o tom nemluví,tají atd.Je známo jací jsou chlapi nevěrníci a chudinky ženy atd.A s kým jsou teda ti muži nevěrní,když jsou ženy tak čisté?Když se udělá anketa-Zahli jste někdy partnerovi-většina mužů řekne ano,ale ženy mají tendenci zapírat a to i přesto,že anketa je anonymní.No a v knize to člověk čte tak říkajíc nahlas a kroutí hlavou,ale přitom-at hodí kamenem ten ,kdo je bez viny.To nic nemění na tom,že pro mě Bella byla flundra,božátko Edward *smile* .Když jsem byla v kině na Legenda o vášni,bylo mi 18 let a hrdinka pro mně byla štětka,byla se třemi bratry!,když jsem byla starší,můj pohled na ni se úplně změnil a zaplavila mě strašná lítost nad tou ženou a ním a celou tou legendou o vášni.A stačilo mi k tomu jen o rok víc a vnímala jsem jinak.Věřím,že i ted jak budu stárnout,budu vnímat Twilight i z jiného pohledu.Co vím jistě,že Edward bude vždy vítězit.J re strašně tolerantní.Někdo tam psal,ted nevím,jak ji odpojil ty kable z auta,no není to rajcovní?jééžiš,taky bych byla nasraná,ale při čtení to bylo boží.Najdete chlapa,který vás poslouchá jak brečíte nad nějakýám kámošem a ještě vás u toho konejšil?mamlas jeden.Nebyl dokonce ani tvrdý na ni,protože kdyby doopravdy byl,Bella by si nedovolila to co dovolila.Scéna ve stanu,spacák atd je úplně skvělá a ten rozhovor je tak upřímný...K Edwardovi bych dala valstnost-šlechetnost,velkorysost,ochranitelství atd,i tu malou žárlivost,ale to je krása ne?Bella prostě byla mladý fracek co udělala plno kopanců,ale tak je mladá,že? a proto ji to Edward i vše nakonec toleroval,z lásky a i z rozumu.Strašně se mi líbilo jak mu potom,co se vyplakala,chudinka *confused* přečetla tu pasáž z knihy jak moc ho miluje a on odhodil knihu a řekl ji to zpaměti.A taky bylo pěkné to,jak se vzbudila a našla knihu otevřenou a tam byl úryvek od toho Hidklifa-nesmějte se,víte koho myslím.No tak k tomu chci říct,že tak to musel chudák Edward opravdu cítit a z lásky k ní,udělal vždy to co chtěla Bella.I v BD.byl chudáček,nehl se od ní a koukal na ni a Jacoba,ale musím říct,že Jacoba jsem v BD.vzala na milost.No,takže abych byla stručná :lol: je to nemajetnický frajer *yay*

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 3
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: