Autor Zpráva

<  Breaking Dawn / Rozbřesk  ~  FINÁLNÍ BITVA

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 3:42 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Chce to něco, co rozvíří vodu :o) A tohle celkem působilo na intox tak teď i tady. A hlavně je to i můj osobní boj, protože jsem v hrozném šoku, když lidi vyjmenovávají, jaké různé mrtvoly tam chtěli mít.

Jde o tohle - jedna z nejkritizovanějších částí knihy Breaking Dawn je poslední a konečná bitva nebitva, která je ukončena...slovy. Jo, je to tak, jen se mluví...jen bych chtěla říct, že Irinu přece zabili! A nebylo to moc hezké, mě to na první počtení nejdřív nedošlo, jsem to pročetla a pak najednou jsem se lekla u konce toho odstavce a zase jsem se vrátila a přečetla si ho znovu, bylo to dost rychlé.

Můj názor - naprosto mi ten konec vyhovoval, napětí tam pro mě bylo (dobře, možná to s tím štítem trošku prodlužovala a protahovala, ale co), byly tam jedny z nejlepších pocitů, jako když se loučili s Jacobem, to pro mě bylo hodně depresivní, těžký na čtení, jeden z nejhorších okamžiků z celé série (pro mě), nebo naopak když se Edward najednou raduje a v tu chvíli jak vykřikne "Alice" a všichni začnou volat Alice, zaplaví mě takovej skvělej pocit jako kdybych to vůbec netušila a cítím se jako bych tam s nimi byla a měla jsem fakt takovou radost, že tam je Alice zpátky, že jsem chtěla položit knížku a běžet to někomu říct :D (jakoby je to zajímalo :D:D). Třeba celou tuhle sérii jsem četla spíš jako tak, že jsem to vnímala emocionálně, ne, že bych se piplala ve stylistických normách a tak podobně. A prostě v té bitvě toho pro mě bylo dost.

Sem tam bych to trošku zkrátila. Ale co je finální a nic bych na tom neměnila - nikoho, opravdu NIKOHO z nich bych nezabila ani za nic! Někdo říkal Emmeta, Carlislea, šmarjá, už jen při té představě je mi špatně, vážně! Jako prý je to dobré pro kvalitu knihy? Ani náhodou, celé je to krásný vymyšlený romantický příběh (a potíží měli přece už až až), takže není třeba z něj na konci dělat masakr, tady jsem absolutně a rezolutně proti jakýmkoli návrhům na vraždění, asi bych to nezvládla a nemyslím si, že by to pomohlo zlepšit knihu, spíš by to absolutně změnilo celé ladění série, protože ta série nebyla "temnější" ve stylu jiných knih - ve smyslu zabíjení většího počtu obětí.

Toť zatím můj názor - počáteční popud pro vaše diskuze co vy a bitva, jestli se vám líbila, nebo ne a tak podobně.

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 4:34 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Proboha proč někoho zabíjet???? Já si myslím že i bez toho tam toho všeho bylo dost. Já se nejvíce bála o Renesmé jak se k ní šel Aro přesvědčit - proboha vždyť chybělo tak málo :o .
A abych pravdu řekla celou dobu mě vrtalo hlavou proč Alice odešla - proč proč proč? Bylo mi jasné že to neudělala jen tak a když Bella přišla na ty nápovědy furt jsem nechápala proč jí to prostě neřekla nebo neudělal sama vždyť přece... A pak na konci - ozvalo se vedlké cvaknutí a příšerná rána - v hlavě cvaklo a spadl balvan ze srdíčka :)

Docela by bylo zajímavé jak by Jake utíkal s Renesmé - páč Volturiovi tam měli mraky lidí a Cullenů bylo míň - vlastně mnohem míň ( když přihlédneme k tomu, že např. Amun a Kebi by přestoupili na druhou stranu a spousta se nevyjádřila co by dělali kdyby opravdu na boj došlo - vlastně asi to mě drželo v největším napětí - co když by je neukecali - jéžišmarjá ještě že je ukecali). Kam až by se mohli dostat.

Pořád jsem se bála co udělají. Z Jane šla fakt hrůza - a proč jako první zaútočila na Carlislea??? Já bych tam nic neměnila, myslím si že i jen slovně to bylo až kam - krůpěje potu a freneticky bušícího srdce jsem si užila i bez smrti dalších lidí. A když zabili Irinu a Kate s Tanyou do toho vyrazily, tak mi to fakt dalo zabrat - vždyť od Kate dostal ránu jak Emmett tak Rose a chudát Garet ten to teda slízl. Já nechápu co by lidi chtěli víc. Nějaká řežba by tady stejně nepřipadala v úvahu - bylo by to totiž stejně tak rychlé jako s Irinou.

A konec byl naprosto úžasný to veselý a soudružnost :grouphug: a myslím si že i kdyby to natočili bez finální bitvy ale jen slovně rozhodně by to svůj temný účel splnilo - stačilo by pár pohledů na Jane a Aleca jak se snaží a pohled na Felixe který se jen třepal na to až si je podá brrr běhá mi mráz po zádech

Sakriš kde tam chybí akce??? Potoky krve nemusí být všude aby byl člověk v napětí

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 6:32 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
Hehe, promiň teď hodím poznámku skoro mimo topic, ale jak jsi vypsala všechny, že pohled na Aleca a Felixe....tak mě to prostě napadlo, že by to taky ve filmu chtělo jeden velkej pohled na Demetriho! :D (Team Demetri se ozval :D)

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 6:38 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
no jo team Felix - na Demetriho jsem nepomyslela (má ramínka jak sešlapanej rejč :lol: :lol: )

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 6:59 pm
Ale ten pohled :D Kdo se mu bude koukat na ramena, když se na něj podívá :D Já teda né :D Btw. když to srovnáme Demetri vs. Felix, tak Demetri je o hodně zajímavější i co se týče síly, protože to, že není na první pohled teď mě nenapadá české slovo, takže intimidating, je pro něj velký bonus a teď jak o tom přemýšlím, tak si normálně nepamatuju, kdo si ho v téhle bitvě vzal na starost? Protože já si myslím, že s ním chtěl skoncovat Edward - tak mě tak napadlo, že to by byla pro mě snad nejúžasnější bitva v historii filmu, kdyby se do sebe pustili Edward a Demetri, teda Rob a Charlie, bych na ten film šla do kina ještě víckrát, než na Twilight, jen abych tohle viděla :D Wow, jen při tom nápadu se mi to moc líbí :-) Možná by do toho filmu přeci jen nějakou akci dát měli, čemuž se podle mého názoru nakonec vážně nevyhnou. Tak jestli budou vybírat, já hlasuju pro to, že budou celou dobu zabírat tuhle dvojici, úúú :!:
Tohle vše ovšem padá na tom, jestli si to pamatuju špatně, už je to nějaká doba, co jsem ty knížky četla, ale hned v úterý po zkoušce začnu další kolečko a budu memorizovat, protože jedu na Twi Con vyhrát ty soutěže!! :D:D Takhle jsem ve škole uhádla všechny HP otázky včetně popsaného lektvaru, studiem knih, tohle je jediný druh studia, který podporuju :D

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 9:17 pm
jojo Peti chtěl si ho vzít na starost Edward. No hlavně kvůli Alici ( a aby měla šanci Renesmé). S tím rýčem jsem to tak nemyslela - nejapná povrchní poznámka :oops:

Fakt je ten jak to psala Steph - Aro se neobklopuje druhými nejlepšími, tzn. že Demetri je prostě nejlepší stopař. Nevím co je Felix asi musí být taky v něčem dobrý ale myslím že to tam nerozvíjela. Každopádně kdyby došlo na věc asi by to mezi nimi byl nejzajímavějsí boj! Jenže teď jde o to, že oni by asi chtěli jako prvního vyřadit právě Edwarda že ano a tím pádem by museli vyřadit Bellu se štítem bože ani pomyslet.

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 10:01 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Já jsem byla při finální bitvě nebitvě pěkně našponovaná a srdce jsem měla až v krku i bez akce, vždyť kdyby už akce byla, tak by neumřel jen jeden dva upíři...byl by to masakr...krvavá lázeň. Bella by nedokázala všechny chránit a ty co by nechránila by paralizovala Jane či její dvojče a než by Bella ty dva nebezpečné upíry odrovnala, mohla přijít o půlku rodiny a kdyby přišla o Edwarda, Bella by to nejspíš také nepřežila.

No prostě nechápu, co by se vyřešilo tím, kdyby jeden či více členů rodiny umřelo?! Byla by to ještě větší blbost....že by tak mocná rodina, jako Volturi nepotrestala všechny...? A Volturi pracovali celá století na tom, aby získali nejmocnější zbraně-upíry a nemuseli bojovat. Navíc jich nebylo zas tolik, dav za nimi byli jen přihlížející...

Zkrátka nechápu, co je to za logiku, že by jako jeden či dva umřeli? Volturi jsou ztratégové a mají dalších tisíc let na to vymyslet něco, jak dostat do své armády někoho z Cullenů. Jednu z možností předkládá ve své fanfiction např. Tahmed (mimochodem jsem hrozně zvědavá, kdo se k Volturi přidá či jak to vyřeší).

Jednoduše dobrá kniha může skončit i dobře a pokud autorka nechce psát pokračování, nemusí kůli tomu povraždit půlku hrdinů......... :evil:

PS: Myslím, že Bella chtěla vzít dvojčata a pak Demetriho, ale Edward řekl, ten je můj...dlužím to Alici....tak nějak si to pamatuju já, také už bych si to mohla oprášit :)

PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 10:24 pm
Jo, tak si to pamatuju dobře, že to byl Demetriho, jak jen čtu, že Edward řekl, že je jeho, zase mám husí kůži, jedna z nejlepších části, jak si vybírali kdo si koho vezme a hlavně představa toho agresivního Edwarda a potom toho boje - Edward vs. Demetri, bóóóóže .o) Toho bych se chtěla dočkat v tom filmu:D
Ale bylo to skvělé v knize prostě, jak si je rozdělili, kdo koho zničí, já si myslím, že to stačilo, jako Drumroll :D

Jinak Mikito, dávám ti za pravdu, pokud už by na bitvu a někd z Cullenů by umřel, neskončilo by to u jednoho - bylo to buď a nebo. Buď by umřeli všichni, nebo nikdo. Pravděpodobně.

Ale je fakt, že jak bylo na konci knihy, že teda šťastně na věky tak tím si tedy už nejsem jistá, obzvlášť pokud takovýmto způsobem urazili the Volturi. Občas přemýšlím, jestli si tím Stephenie nenechala jen tak lehce nenápadně pootevřená vrátka a ač může tvrdit, že s tím z pohledu Belly už skoncovala, může si nechat pootevřenou situaci pro jiné pohledy. O tom řeč nepadla. Ona už často říkávala v rozhovorech třeba když se ptali na těhotenství upírů, jak byla hodně opatrná, aby vyvrátila jen to podstatné (že upírka nemůže odnosit dítě), ale o tom, co se stane, nic neřekla. Asi už schematizuju moc :D:D

PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 10:47 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
:ambulance:

Omg, já prostě nechápu, jak může někdo chtít, aby závěrečná skoro bitva pohřbila někoho z našich oblíbených postav :shock: Kohokoliv! Tenhle závěr byl naprosto perfektní a napínavý i bez prolití krve... Já jsem ho zhltla na jeden zátah a ani trochu jsem se nenudila ;) Samozřejmě, jsou tam drobnosti, který mohly být trošku jinak, ale vem to čert :bounce:

Jestli někomu chybí krev, tak ať si pustí Texaskej masakr motorovou pilou nebo večerní zprávy, tam si pošušňá :evil:

Jasně, že ve filmu si s tím budou muset trochu pohrát, natočit přesně podle knihy to asi nepůjde, nemělo by to asi ten správnej efekt, nevím, nedokážu posoudit, ale doufám, že nebudou prolívat krev, jen kvůli tomu, aby to byl větší akčňák :o

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 1:18 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Tak já taky přidám svůj názor a už od začátku upozorňuji že na žebříčku oblíbenosti je u mě, ze všech 5.knih(počítám i MS :oops: no cuž četla jsem to tak to taky počítám :oops: ) na 5.místě.

Finální bitva byla plná nápětí a jak to u téhle série většinou bývá je zaměřená hlavně na emocionální popis a rozbor stvávajících situací, což je u čtení knihy naprostá bomba ale u filmu? No nevím. I to že jen sedíte u televize se dá hezky a zdouhavě popsat ale natočené by to byla děsně nuda. Takže ano, raději budu když to vynechají nebo ať to sestříhají. A nebo klidně ať 10minut ukazují jen Demetriho. *rofl* Ale kdyby třeba scénáristka trochu víc zaimprovizovala a napsala by menší konflikt mezi Edwardem a Demetrim tak bych měla obrovskou radost. :bow:

Nemyslím si, že si Steph nechala pootevřená vrátka, ale vrata rovnou dokořan a doufám že je využije.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 3
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: