Autor Zpráva

<  Breaking Dawn / Rozbřesk  ~  FINÁLNÍ BITVA

PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 3:19 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
vrata dokořán...to je pěkný výraz :rolling:

mně by vůbec nevadilo, kdyby použili otřepané pojetí, že udělají masakr a pak střih...změna...

Konkrétně bych si to představovala tak, že po záběru plném napětí, kdy proti sobě stojí Cullenovci a Volturiovci dají záběr do minulosti, jak Alice upustí vázu a spustí se její vize....krvavá bitva s Volturi by jakoby proběhla, pak střih, jak je Jasper s Alicí opouští a Alice říká Jasperovi, že tomu musí zabránit...pak zpět do přítomnosti, jak proti sobě stojí před bitvou a přibíhá Alice a dál už to znáte ;)

Vím, optřepané, ale funkční :D

PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2009 6:46 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Já myslím, že umí natočit napínavé pojetí této scény i bez krveprolití. Stačí vybrat správnou hudbu, zaměřit se na obličeje Demetriho a Edwarda + všech okolo, nechápavé obličeje svědků a hlavně scénu s loučením :cry: a myslím že budu mít i tak dost, než koukat jak tečou potoky krve (i když mají tito upíři krev??) na to mě neužije. Ale na druhou stranu věřím, že bych pak dostala Michala do kina :P

PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 11:51 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: stř črc 22, 2009 11:05 pmPříspěvky: 388Bydliště: Ostrava
Taky nesouhlasím s žádnou mrtvolou.Myslím si,že ta Irina stačila.Pro mně citově bezvýznamná a Steph to tímhle vyřešila skvěle.A logicky-kdyby tam mělo dojít k zabití někoho tak důležitého z Cullenových,tak by nezůstalo u jednoho a byl by to masakr.Napětí tam je dost a já osobně bych to brala jako kýč.Tak jak je v mnoha filmech-film celou dobu o ničem a na konci dají nějakou jobovku a divák udělá whow,tak tohle jsem nečekal=jak kdyby to mělo tímhle zachránit celý trapný film.Tahle kniha tohle nepotřebuje,obsahovala toho dost.A navíc,byl to soud a vše bylo vysvětleno a obhájeno,tak co.Už tak se tam Volturiovi zdrželi neoprávněně přesčas a nakonec by měli ještě zamordovat třeba chudáka doktora z hor.

PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2009 5:04 pm
Uživatelský avatarCullenCullenRegistrován: pon črc 27, 2009 6:46 pmPříspěvky: 270Bydliště: "kousek" od Zlína
Tak dnes jsem nad tím v práci docela hodně přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že to ani jinak dopadnout nemohlo.
Vždyť Cullenovi jsou všichni spárovaní a prostě jsou jako rodina. Kdyby zemřela třeba Rosalie, Emmet by bezhlavě šel za ní, to samé v případě ostatních, oni by prostě nedokázali fungovat jeden bez druhého. Takže by to spustilo řetězovou reakci a místo jednoho, dvou mrtvých, by jich bylo třeba dvacet :cry: (to ale není žádná novinka)

Z toho co jsem pochopila, tak upír, když mu zabijí partnera, se ve většině případů mstí (viz. Victoria, Irina, ta upírka z indiánských legend) nebo se z něj stane doslova tělo bez duše (viz. Marcus). Docela by mě zajímalo co by bylo například s Victorií, kdyby se jí podařilo dokonat svou pomstu (ne že bych si přála smrt Belly :o ), nevím, ale mám takový dojem, že podvědomě tak trochu doufala i přes ten její silný pud sebezáchovy, že by ji nakonec stejně Cullenovi zabili. :| Při životě ji podle mě držela pouze touha po pomstě.

Navíc bych nedokázala říct jedinnou postavu, jejíž smrt bych dokázala snadno oželet (dokonce i Drákuly 1 a Drákuly 2 by mi bylo svým způsobem líto :( ;) ) Tohle přece není Harry Potter, tam bylo od začátku jasné, že nějaké postavy to prostě nepřežijí, o tom byl v podstatě celý příběh. Naopak Twilight saga je o něčem úplně jiném ( i když mnozí to háží do jedno pytle s HP :? ). Tady byly celé čtyři knihy popisovány vztahy mezi postavami, které se mnohdy budovaly celá desetiletí, takže to autorka prostě nemohla všechno zničit díky jedinné bitvě.

No a co se týče happyendu, já si myslím, že "A žili šťastně navěky." se v tomhle případě moc nehodí, jak Alice, tak Edward tvrdili, že Aro a ostatní byli hodně rozladění pravděpodobně se budou snažit pomstít, takže té bitvě se nakonec stejně nevyhnou, je to jen otázka času.

Podle mě tak prostě Stephenie nechala otevřené vrátka. Buďto napíše nějaké pokračování z pohledu někoho dalšího, kde se bitva uskuteční, nebo to prostě nechá tak a každý si může domyslet, co bude dál.

A film si myslím, že se dá natočit zajímavě i bez potoků krve... to záleží jenom na režisérovi či režisérce, jak se svého úkolu ujme. ;)

P.S.: Nevím jestli to co jsem napsala dává smysl (snad ano), ale já jsem se prostě ze svého celodenního přemýšlení musela vypsat. Omlouvám se za tu délku. :oops: :roll:

PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2009 6:43 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned srp 02, 2009 6:55 pmPříspěvky: 150Bydliště: Praha
To, co psala Miki za návrh neznělo vůbec špatně... Myslim, že by se tim dalo hezky vyřešit nedostatek případných potoků krve a řežby. Protože je fakt, že na filmovym plátně nevyzní diskuze tak jako v knize... Tam to tak trochu ztrácí ten úžasnej efekt.

Ale jinak souhlasim - třetí kniha BD byla dost drsně nabitá emocema. Jakože celou serii jsem si říkala "jo fajn, tak jako.... no jo, dobrý, emoce sem, emoce tam, ale skutek trošku utek", tak teda tady, když Bella uvažovala nad tim, kolik času jim ještě zbývá, jak šla zařídit ty doklady a pak samotná bitva.... pfůůůů, to bylo dost drsný.

Koneckonců to bude ten pravej důvod, proč jsem tu knížku dočítala do pěti do rána - prostě jsem nemohla zaklapnout a jít spát, to bych stejně neusla XD

A ad mrtví - NE! žádní další mrtví jen proto, že "by to tak mělo být"! žádnej další Remus a Tonks, kteří zemřeli jen proto, že přece předtim "zachránili" starýho Weasleyho. A ještě došperkováno faktem, že o jejich smrti se autorka zmínila v jedný větě. Ne, tohle už vážně nechci, takže jsem jen ráda, že Steph nikoho nezabila, protože to tak prostě nemusí být, aby tam bylo dost napětí. Navíc, tohle je hezká, romantická knížka plná naděje v dobrou budoucnost, tak proč to sakra kazit mrtvejma?!

PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 11:20 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
Mhm, možná by nebylo na škodu topic přejmenovat na: "finální bitva aneb kde nic tu nic, nudááá

Je jasné, že v každém literárním díle je to "něco" k čemu celý děj spěje - když pominu Bellinu přeměnu v upíra (off: btw za tohle lzee SM jen a jen pochválit), čekala jsem na konci tétp knihy právě zmíněnou "bitvu-nebitvu." Ale ono nic...
Jasně, musíme přihlédnout k velkému tlaku, který byl na Steph tvořen(i odtutd oseky), nicméně od autorky jejích kvalit bych čekala víc než jen "zdvořilostní" rozmluvu... Pořádné "už se perou" knize zatraceně chybělo, můžeme si jen domýšlet, co přesně SM vedlo k takovému - pro mnohé fans - zklamání. Osobně si myslím, že jedním z důvodů byl fakt, že se Stephenie do svých hrdinů zamilovala až tak, že nebyla schopna žádného z nich "zabít."

Offline Profil
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 4:24 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:44 amPříspěvky: 515
Já zase oproti tomu tu finální bitvu nebitvu chválím - krve v BD bylo docela dost ;) , a i když se nesemleli tak jsem byla napnutá jak kšandy :)

PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2009 10:15 am
VolturiVolturiRegistrován: úte kvě 26, 2009 6:33 pmPříspěvky: 463
Asi se budu opakovat, ale jsem fakt ráda, že Steph nenechala žádnou z hlavních postav - Cullenovy, vlci - umřít. Nevím proč, ale prostě by mi to přišlo divný.

A ten konec alias finální bitva mi přišel docela napínavý, ale pořád jsem čekala, kdy dojde k tomu boji, a ono nic... To bylo trošku zklamání, to jo. Ale přežila jsem to :lol:

Taky myslím, že do filmu nakonec nějakou tu bitku dají, vemte si třeba, že v Twilight i v New Moon v knize žádná bitka není a ve filmu je, takže třeba alespoň v kině si užijeme to, co nám v knížce chybělo ;)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2009 2:03 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
Kačí píše:
Asi se budu opakovat, ale jsem fakt ráda, že Steph nenechala žádnou z hlavních postav - Cullenovy, vlci - umřít. Nevím proč, ale prostě by mi to přišlo divný.

jasně, vím jak to myslíš... taky bych z toho měla dvojí pocity, ale na druhou stranu, takle mi to přišö trochu zbabělé... dodalo by to dílu šmrnc - vem si, že ani na straně evil snad krom I nikdo nepadl...
(ne, že bych byla morbidní, ale tohle je jedno z děl, kam by se podobná scénka hodila...)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2009 9:00 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Taky si říkám že to bylo trochu neprofesionální změnit takhle na poslední chvíli koncept. Je to v knize nepatrně znát. JK taky dokázala zabít pár svých oblíbených postav a přežila to. Sice třetí část BD není moje oblíbená a asi ani nikdy nebude ale nevadí, nemůže se to líbit všem.

Tak jako tak to do filmu změní, když už se jim zdálo setkání s Volutiriovými v New Moon bez akce tak co asi provedou s finální bitvou. :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 2 z 3
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: