Autor Zpráva

<  Ostatní knihy  ~  The Host

PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2009 11:41 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
Stephenie Meyer nepíše jen knihy o Edwardovi a Belle. V květnu 2008 jí vyšla její první sci-fi kniha s názvem The Host, kterou publikuje opět Little, Brown & Company, ale tentokrát pro dospělé.

Jde o velmi lidský příběh, kde nejsou žádné důmyslné přístroje a čudlíky, laserové zbraně, časové smyčky, černé díry a vesmírné lodě (i když se tam o pár vesmírných lodích jen mluví). Je to sci-fi kniha určená i čtenářům, které zrovna tento žánr nikdy moc nelákal. Odehrává se v současnosti.

The Host se odehrává po invazi zlodějů těl na Zemi. Lidé prohráli. Naší vypravěčkou je Wanderer, jedna z mimozemšťanů, cizí „duše“, která bojuje o vládu nad tělem. Byla varována před všemi výzvami lidského těla: nesnesitelnými emocemi, ohromujícími fyzickými reakcemi, zahlcením city a příliš živými sny a vzpomínkami... Ale je tu jedna výzva, kterou nečekala: bývalá majitelka těla, lidská žena Melanie Stryderová, která odmítá upadnout v zapomnění, jak by správně měla. Melanie setrvává ve své mysli, drží svá lidská tajemství a plní hlavu mimozemšťanky vizemi muže, kterého miluje – Jareda, jiného lidského přeživšího, který stále ještě žije v úkrytu. Neschopna oddělit svou mysl od lidských tužeb svého těla, Wanderer touží po muži, kterého ani nepotkala. Vnější síly nutí Melanii a Wanderer stát se spojenci a musí pracovat spolu, aby mohly začít hledat muže, kterého obě milují. Je to dost možná první milostný trojúhelník, který zahrnuje jen dvě těla.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 8:47 am
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 8:01 amPříspěvky: 49Bydliště: Přerov
Už hodně dlouho toužím si tohle přečíst. Už jen že to napsala Stephanie... ale i ten děj vypadá zajímavě :) nevíte jestli se náhodou Egmont (nebo nějaké jiné vydavatelství u nás) nechystá tuto knihu vydat?

That I must love a loathed enemy.“

William Shakespeare, Romeo a Julie
Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 9:54 am
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pon kvě 25, 2009 9:42 amPříspěvky: 14Bydliště: Austerlitz
bella_pattinson píše:
Už hodně dlouho toužím si tohle přečíst. Už jen že to napsala Stephanie... ale i ten děj vypadá zajímavě :) nevíte jestli se náhodou Egmont (nebo nějaké jiné vydavatelství u nás) nechystá tuto knihu vydat?

tady nevím, ale na slovensku myslím měla vyjít 20. 5. 2009

Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 10:00 am
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 8:01 amPříspěvky: 49Bydliště: Přerov
Děkuji za informaci :) tak přemýšlím jestli si to ze slovenska neobjednám :D nebo počkám na nějakou hodnou duši, která by to oskenovala a dala jako e-knihu :)

That I must love a loathed enemy.“

William Shakespeare, Romeo a Julie
Offline Profil
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 7:50 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 5:29 pmPříspěvky: 75Bydliště: Morava
je to super kniha. necetla jsem ji celou, ale hodne me zaujala. ted jenom cekam az pojedu za 14 dni pres slovensko, abych si ji koupila

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 9:56 pm
Uživatelský avatarSite AdminSite AdminRegistrován: ned kvě 24, 2009 2:58 pmPříspěvky: 21Bydliště: Prague
Já se musím přiznat, že The Host mám stejně ráda jako celou Twilight ságu... Myslím, že se příběh Stephenii dost povedl, ta její ich forma mi skvěle vyhovuje a postavy jsem si prostě zamilovala :hug: Takže já na The Host nedám dopustit.

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 10:01 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 5:29 pmPříspěvky: 75Bydliště: Morava
James píše:
Myslím, že se příběh Stephenii dost povedl...

přesně, milostný trojuhelnik ve dvou, kde najdes takovej pribrh...

PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 10:03 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Pripájam sa. The Host je skvelý, rovnako ako Twilight séria. Síce sa to trochu pomalšie rozbieha, ale potom sa od toho človek nedokáže odtrhnúť. Zamilovala som si hlavne postavu Wanderer, je roztomilá, keď je zo všetkého zmätená.:) Proste mi sedí Stephin štýl písania, takže sa teším na ďalšiu knihu.

PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2009 11:24 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
musím si přisadit, pokud jde o stly psaní SM. Tahle ještě nedávno pro mě neznámá dáma to s písmenky vážně umí.
K the Host - já osobně mám strašně ráda Wanderer.

!!!*Spoiler - líbilo se mi, jak pomalu srovnávala myšlenky a přicházela vzpomínkám a pocitům ve "své" hlavě na kloub. A teď možná budu kacíř, ale nejsem fanda páru Mel & Jared ani Wanda a Ian... ale docela jsem si pohrávala s myšlenkou na dvojku Wanda a Jared :clap: Odtud tedy oblíbená scéna z téměř konce knihy. Kde Jared "lže" Wandě...*!!!

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2009 5:27 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Leca píše:
nejsem fanda páru Mel & Jared ani Wanda a Ian... ale docela jsem si pohrávala s myšlenkou na dvojku Wanda a Jared

*SPOILER*
Mel a Jared sú mi ukradnutí, ale Wanderer a Iana zbožňujem. Po prečítaní knihy som začala obchádzať fan stránky a samozrejme všade si dosadzovali svojich ideálnych hercov a musím povedať, že Ian Somerhalder presne zodpovedá mojej predstave Iana. (zhoda mien náhodná:D)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 6
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: