Autor Zpráva

<  Seriály  ~  Supernatural - Lovci duchů

PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 2:25 pm
Uživatelský avatarHumanHumanRegistrován: pát čer 05, 2009 6:43 pmPříspěvky: 12
EDIT BY LECA:
!!! obsahuje spoilery !!!

Summary:

Seriál popisuje život dvou bratrů Sama a Deana Winchesterových, jejichž osudy byly poznačeny děsivou tragédií v dětství, při níž v noci uhořela jejich matka. Po té noci z nich jejich otec John vychovával lovce. Lovce nadpřirozeného zla, jaké zničilo jejich rodinu.

Po 22 letech Dean doslova vpadává do Samova klidného života na Stanfordu. Dean prosí Sama o pomoc najít otce, protože ten odjel lovit a příliš dlouho se nevrací. Sam i se značnou nechutí nakonec odjíždí a nechává svou přítelkyni Jessicu doma, zmatenou z jeho chování. V Jerichu, kam byli posláni však nenajdou otce pouze jeho deník s poznámkami o nadpřirozenu.

Po návratu do Stanfordu najde Sam mrtvou Jessicu na stropě. Než stačí cokoliv udělat, tělo pohltí plameny stejně jako celý byt. Jessica umřela stejně, jako jeho matka. Sam už nemá co ztratit, chce jenom pomstu. Nasedá s bratrem do auta a vydávají se na lov.

Křižují osamělé a tajemné silnice této země v jejich Chevroletu Impala ´67. Bratři zoufale hledají svého otce a po cestě loví a zneškodňují každé nadpřirozené zlo, na které narazí.

Herecké obsazení:

Jensen Ackles - Dean Winchester
Známý z produkce WB jako Jason Teague v seriálu Smallville. Dále jste jste ho mohli vidět také v seriálu Dawson's Creek a Dark Angel.
Ackles se narodil v Dallasu ve státě Texas. Nyní bydlí v Los Angeles.

Dean byl už od mala vychováván jako lovec. Když byl John na delším lovu, měl Dean za úkol ochraňovat Sama a to se pro něj nezměnilo. Pro svého bratra by udělal cokoliv, dokonce pro něj upsal i svou duši. Dean je stejně jako jeho otec hnán touhou po pomstě. Touhou zničit démona, který zabil jejich matku a tento cíl splní. Když je po vypršení smlouvy o duši zabit pekelným psem, zlomí v pekle nevědomky první pečeť k rozpoutání Apokalypsy. Je proto Castielem vytažen z pekla, protože jedině člověk, který Apokalypsu začal, ji může zastavit. Kromě svého bratra miluje Dean ženy, hamburgry, pivo, rockovou hudbu a otcem darovanou Impalu.

Jared Padalecki - Sam Winchester
V roce 2000 dostal roli v seriálu Gilmore Girls (Gilmorovi Děvčata), kde hrál Deana. Hrál také ve filmu Dům Voskových Figurín, Jeden Den v New Yorku nebo v seriálu ER. V roce 2005 začal hrát v seriálu Supernatural.

Sam nikdy nechtěl jít ve šlépějích otce a bratra – být lovcem. Měl přítelkyni Jessicu, studoval vysokou školu a před sebou úspěšnou kariéru v oboru práva. Jeho život se změnil, když za ním přijel Dean se žádostí o pomoc s hledáním jejich otce. Sam souhlasil s tím, že to bude jednorázová akce. Když však Azazel zabije Jessicu, přidá se Sam k Deanovi na jeho cestě za Johnem a pomstou. Později se u Sama začnou projevovat nadpřirozené schopnosti, které, jak časem zjistí, způsobuje démonská krev, která mu koluje v žilách. Bratři následně potkávají démonku Ruby, která jim pomáhá. Po Deanově smrti zachrání Ruby Sammymu život. Sam si s Ruby vybuduje vztah, založený na sexu a sání její krve za účelem posílení pro boj s Lilith. Sam tak získá schopnosti vymítat a zabíjet démony. Nakonec Sam zabije Lilith, čímž uskuteční Rubyin tajný plán – zlomí poslední pečeť a rozpoutá apokalypsu, k čemuž byl předurčený.

Jim Beaver - Bobby Singer
Celým jménem James Norman Beaver Jr. Mezi jeho první projekty patří film Desperado nebo seriál Dallas. Hrál také ve filmu Sestra v Akci nebo v seriálech Melrose Place, Akta X nebo Deadwood. Ze současných projektů je to pak film Next nebo seriál CSI a samozřejmě Supernatural.

Bobby je Winchesterovic starý známý. Dřív lovil monstra s Johnem, nyní pomáhá bratrům. K lovení se dostal poprvé, když démon posedl jeho manželku. Tenkrát ještě nevěděl, co se děje a tak jí zabil. Od té doby si to vyčítá. Sama s Deanem považuje za vlastní a nesnáší, když spolu mají nějaký spor, proto se jim vždy snaží pomoct, jak může. Bobby je velmi opatrný a hosty pro jistotu nechává vypít sklenici svěcené vody. Sám si vybudoval vlastní proti-démonský kryt, ve kterém jeden čas drželi na Deanův příkaz Sama. Bratři se na něj obrátí vždy, když si neví s něčím rady.

Misha Collins - Castiel
V Supernaturalu hraje anděla Castiela. Ze seriálů hrál například v CSI, CSI: NY, NCIS, Without a Trace, Monk nebo 24. Vidět ho můžete také ve filmech Over Her Dead Body, Finding Home, The Gift…

Říká o sobě, že je “anděl Páně“. Castiel je anděl, který vytáhl Deana z pekla. Byl seslán na zem za účelem přesvědčení Deana, aby se přidal k andělům při Apokalypse. Ačkoliv Castiel nikdy předtím na zemi nebyl, zvykne si časem na lidi a stejně jako Anna začne pociťovat lidské emoce. Dokonce se Anně svěří, že sdílí její obavy ohledně existenci boha, jeho obavy však zmizí, když je “odvlečen“ zpět do nebe a potrestán. Odvrátí se od Deana i od Anny a nechá ji zajmout. Deanovi se ho však podaří přesvědčit, aby se k němu opět přidal a pomohl mu odvrátit Apokalypsu.

zdroje:
csfd.cz
supernatural.sff.cz
supernatural-cz.com

Seriál už má za sebou 4 sezónyy. V Americe momentálně běží již pátá řada a pokud je mi známo, dokonce už je i podepsána smlouva na 6.

Upíří deníky mají pauzu a třetí řada syntetické True Blood ještě také není na skladě, a tak se ohlížím po nějakém novém seriálu... Teda, vím že tenhle zrovna moc nový není, ale já všeobecně v seriálech trochu zaostávám, takže... Pro ty co Supernatural znají, hoďte mi sem nějaké názory na něj, ať vím jestli stojí za to se do něj pustit. Díky

PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 1:04 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Na Supernatural sa už dlhšiu dobu chystám. Zo všetkých strán naň počujem chválu, hlavne neskoršie série sú vraj skvelé. Myslím, že aj na fóre je niekoľko milovníkov, takže sa vyjadria osobne.:D

PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 2:30 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Na Supernatural se koukám od úplného začátku a pořád mě drží. Je to hodně dobrej seriál. Námět, zpracování a hlavně herecké výkony. Horory obecně nemám jako žánr ráda, ale jsem ráda že jsem se překonala. Vřele všem doporučuji. :+1:

PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 12:12 pm
Uživatelský avatarNomadNomadRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:58 pmPříspěvky: 104Bydliště: Liberec
Já jsem naprostý milovník této série a všem jí vřele doporučuji;)
Tenhle seriál mě baví čím dál, tím víc, podle mého názoru je každá další série lepší a lepší. Momentálně běží v Americe 5. série a já si jí zatim nedokžu vynachválit.
Jistě, že SPN má i své slabší díly, jako všechny seriály.
Podle mě je tento seriál akční, napínavý, u kterého se člověk i dobře zasměje. A navíc Dean (Jensen Ackles) je prostě miláček.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 3:43 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
Musím se přiznat, že jsme dlouho odolávala nekoukat, nicméně, nakonec jsemse nechala strhnout a rozhodně jsem za to ráda. Supernatural se u mě řadí k BtVS a AtS - společně tvoří vellkou srdcovku - takže vřele doporučuju
(btw topic jsem předělala, páč si tento seriál zaslouží nice úvod ;-))

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 3:51 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Leca: Za tohle ti moooc děkuju. Máš pravdu, že tenhle seriál si zaslouží nice úvod. ;)
Po večerech ho na Prima COOL opakují a v pátek dávají nové díly.

Když nemůžu spát, koukám a pak nemůžu spát další hoďku, ptž je to občas dost děsivé, nebo mám naopak chuť vidět další díl. :)

PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 9:25 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: úte čer 02, 2009 2:39 pmPříspěvky: 425Bydliště: Prague
Já ti nevím. Nezdá se ti ten úvod moc spoileroidní?
Myslím tím hlavně to co se stane na konci 3.řady a co to započne a také kdo příjde ve 4.řadě. ;)

A ano, 6.řada je oficiálně potvrzena. :D Jupí. :cheerleader:

PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 12:36 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
to Katie: máš pravdu - spoilerodní to je (včera jsem si to v tom školním shonu nevšimla) - přidala jsem tedy varování.
Ikdiž na druhou stranu je pravou, že už je to seriál, který se vysílá nějaký ten pátek, takže jsou lidi, kteří už mají nakoukáno. Nicméně pro ty kteří nekoukali -viz varování. Thnx ;-)

A k šesté série - to se s tebou dá jen souhlasit :bump:

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 9:16 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon kvě 25, 2009 10:15 amPříspěvky: 44
Ja som zo začiatku nemala tento seriál nejako extra rada. Páčil sa mi, to áno, ale videla som ho len z času na čas a tak som si ho nedokázala poriadne obľúbiť. Aktívne som sa mu začala venovať až keď bol kdesi uprostred 4 série. Vtedy som si pozrela všetky predchádzajúce časti a teraz na tom každý týždeň fičím :D Som rada, že sa dnes konečne končí tá olympijská pauza a my dostaneme ďalší diel :dance:ˇ

Čo sa týka šiestej série, som z toho tiež nadšená (mať Jensena v telke o rok naviac je ohromná predstava ;) ) :D

PříspěvekNapsal: ned čer 20, 2010 3:28 pm
Tááák, dušička v pěří - dokoukána 5-tá série. Jak já jsem jen kdysy mohla odmítat na tohle koukat?
Okay, Začátek série mě dostal naprosto do kolen! Díl za dílem perličky! Ale - jo u mě se najde vždycky ale - po úžasném začátku se seriál propracoval ke konci, který byl ve znamení rozčarování, potažmo WTF zklamání... Je mi jasné, že scénaristi si chtěli nechat pootevřená vrátka do 6-té série, ALE jak vyřešili celou "D+M/S+L věc" to od nich nebylo vůbec ale vůbec hezké.
No na druhou stranu i přes mdlý konec jsem si SN díky Deanovi užila a těším se na 6 sérii...

Offline Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 1
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: