Autor Zpráva

<  Eclipse / Zatmění  ~  Dojmy z filmu

PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 1:38 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
První předpremiéry filmu jsou v plném proudu. Zítra začne hlavní nápor na kina. Podělte se s námi s prvními dojmy.
Snažte se moc nespoilerovat, případně před spoilerem varujte.

SPOILER=prozrazení děje

Aktuální hodnocení některých diváků lze sledovat zde:
http://www.csfd.cz/film/252134-twilight-saga-zatmeni/

Anebo ve svěovějším podání zde:
http://www.imdb.com/title/tt1325004/

PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 10:43 am
HumanHumanRegistrován: sob lis 28, 2009 11:16 pmPříspěvky: 7
Tak jsem včera byla na půlnoční premiéře a jsem přímo nadšená! Bylo to rychlý, svižný a utíkalo mi to vážně hodně rychle a přála jsem si ať ještě není konec:-) Vizuálně je to podle mýho hodně povedený a celej film je o 200% lepší než NM. A jestli to předčilo Twilight? Těžko říct, každý je pro mě jakoby z jinýho soudku.

Samozřejmě pár vítek bych rozhodně našla, ale oproti NM je jich opravdu minimum:) Výsledek je takovej, že hodlám jít do kina znova zítra, protože je rozhodně na co koukat.

Jo, taky jsem někde četla, že dialogy nic moc.. Naopak já jsem nic takovýho nezaznamela, myslím že hlášky jsou vážně povedený a především hodně vtipný.

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 11:26 am
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: ned kvě 24, 2009 9:30 pmPříspěvky: 191Bydliště: just somewhere...
Včerejší - no, spíše dnešní (promítání mělo zpoždění - kupa lidí a každý z nich chtěl svůj vlastní popcorn :-D) zlínská předpremiéra je zdárně zamnou.
Nerada píšu, jak se mi film líbil nebo nelíbil záhy po prvním nakoukáním, protože jakmile na film kouknu podruhé, vidím vše tak trochu s odstupem, víc nezaujatě...a můj názor na nějaké věci může pozměnit. Člověk ví, co mám čekat a víc se soustředí víc na detaily.
No nicméně, ti kteří mě znají vědí, že mi to nedá a jen tak mimo řečí pár slov.

Okay, kdo mě mile překvapil - a na koho jsem se těšila - byl Riley (po přečtení novely o Bree se můj názor na něj zase malinko pozměnil a po nakoukání trailerů, jeho postava vypadala velice slibně...). Očekávání nezklamal, opravdu se mi jeho herecké ztvárnění velmi zamlouvalo. Ať už se jednalo o jeho chvilky s Victorii nebo s "jeho" bandou novorozeňat. Škoda, že ho Steph nechala vlkovi k "večeři."

Jazz - hua, možná jsem ho měla dát nad Rileyho :-D Oblíbená postava od prva počátku - thnx to Davidovi, že mu dal v Eclipse zasloužený prostor. Jeho flashbackové momenty byly fajnové. Ve chvílích, kdy se snažil poučit rodinku a "pséky" jak na novorozené byl tak přirozený a konečně ne jen usměvně strnulý... Prostě labůžo.

Soundtrack - mhm, musím přiznat, že to s hudou nedopadlo zase až tak hrozně. Podařilo se jim využít potencionálu. No možná jen Muse by si zasloužili lepší part, ale nemůžume chtít všechno, že?! ;-) Zvláště po fiasku u NM.

Výcvikk a "zapocená" makačku Cullenů - konečně se i oni dostaly do nějaké té akce... když už jim bude odepřena v BD... Slade výcvik zvládl důstojně a nutno podotknout, že některé manévry a souhra vypadala docela efektně.

Romantické chvilky - člověk neví jestli má být rád, že se v dialozích snaží kopírovat knihy a nebo začít přemýšlet nad tím, jestli by nebylo líp, kdyby se scénař filmu odlišoval. V některých momentech to působilo až hodně úsměvně, jindy jsem byla ráda za identitu knihy a scénáře. Ach ta rozpolcenost...

Rose a její flashback - nevím, nevím - ona pomstychtívá póza měla něco do sebe, ale na druhou stranu jsem si od tohoto okna z minulosti slibovala víc. A navíc Royce byl vyložený slizák. :-D

Vlci - jak jsem v NM preferovala jejich "digi" formu, tak v Eclipse se mi už ani ta nezamlouvala. Celá smečka - dokonce mi přišla jen tak do počtu. Možná světlá chvilka Emmett a Paul během boje a jejich look.

B/J vlčí mazlení bylo vážné divný, divně divný. Nepřirozený!

Victoria - jsem zaujatá. Nová tvář mi k Victorii nejde, ikdyž sem tam záběr s R byl ucházející, ona mi prostě nikdy sympatická nebude - nemyslím postavu, myslím herečku...

V knize nenáviděná část - J/B kiss - musím říct, že jsem zadržela dech, přivřela oči a čekala WTF scénu, nicméně stejně jako u E/B postelové scény to mohlo být zatraceně horší...

Charlie - opětovně jse mse ujistila, že jeho filmová verze je lepší jak tak knižní.

Návštěva u mámy - pro mě nemastná, neslaná. Hodně nedotažená. Špatná.

Volturiovi - V knížce jejich přítomnost vypadala dobře, dodávala na atmosféře, ale ve filmu mi tam, dalo by se říc,t zacláněli - a to proto, že stejně jako hafec jiných charakterů neměli dostatek času a protože na mě jejich scény/nescény působili nevábně. Chtělo by to aspoň čtyři hodiny, aby měl prostor každý, kdo za něco stojí.

Jacob - proč mi Taylor přišel prkený? Nevím jestli to bylo tím, že se až moc snažil, ale vypadalo to, že se vůbec nesnaží.:-D Kopněte mě, kde jsem na tohle přišla. Nevím jak jinak to popsat. Když zmínil noční scénu ve stanu - E/J dialog. Jedna z mých fav knižních scén. Rob ji zahrál dobře, ale usmažte mě na másle s kuřecím, Taylor byl tak strašně bez emocí a správných reakcí, až to vážně nešlo...

Příběhy u La Pushského ohně - zase povedený flashback - celkově jsem Davidovi vráta do minulosti povedly... A snii spojený následný Bellin sen, který byl fakt ňamkovní.

Hua skáču tam a zpátky a to, co jsem chtěla napsat, se mi vytrácí z paměti. Celý E měl průdký spád ty dvě a něco hodiny utekly opravdu rychle (ani jsem nestačila omdlít vedrem, kterým kypělo celé kino). Onou rychlostí utrpěly někderé scény a došlo k tomu, že z knižních dvojscén se nám stala jena...

Fajn, dochází mi slova a myšlenky spolu se vzpomínkama z promítání se uchylují někam hluboko do zadní části mozku. Tzn - končím :-D určitě jsem hafec věcí zapomněla, určitě nahafec věcí budu mít po druhém shlédnutí jiný názor - teď to vidím takhle :-D

Sumasumárum na mě první look působil pozitivně ve srovnání TW A NM. Nicméně filmové adaptace mých srdcových knih budou vždycky pouhým pokusem o film...

Offline Profil
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 5:39 pm
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: ned kvě 24, 2009 11:18 pmPříspěvky: 746Bydliště: Most
SPOILERY!!!

Chci spoilerovat, takže toto je na spoilerování.

Za prvé - nejlepší hláška filmu ---> "Let´s face it, I´m hotter than you."
To nás rozsekalo :D:D:D:D:D:D

Za druhé - Team Riley - vybrat začátek s Rileym, to bylo ženiální.

Za třetí - jeden z důvodů, proč se mi ten film líbil, bylo to, že Robward tam prostě vypadá na jednom záběru líp než na druhém :D:D:D (krom tréninku) a úplně nejlíp vypadá v tom stanu :D - tak to k tomu hodně povrchnímu :D:D:D

Za čtvrté - Howarde Shore, díky! :D Už na začátku jsem si řekla, že jo, jo, jo jo!! Jacob´s theme je tam rozvinutá snad nejčastěji, tak to asi zatvrzelé odpůrkyně nebudou mít opět radost - a mě se to líbilo. No a nejlepší byla konečná instrumentální verze toho songu od Metric..lépe řečeno melodie Howarda shora, na kterou potom Metric složili song Eclipse...to byla bomba.

Šok - píseň od Muse NEBYLA v titulcích :D:D:D:D

Další šok - Bella+Jacob kiss se mi ze všech těch kisses ve filmu líbil asi nejvíc :D

Další šok: řekla jsem, že celkově se mi film líbil, byla jsem nadšená :D:D:D To je ten největší šok :D:D

A taky tam byla spousta povedených scén, to u new moon nebylo....počáteční scéna s Rileym, sex talk s Charliem, kiss-punch s Bellou a Jacobem, všude kde byl Jasper :), a dokonce i marriage proposal :D A taky finální Bellina promluva, to mě šokovalo nejvíc, že se mi to líbilo :D:D:D:D

TAK A TEĎ VY :d

PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 1:24 am
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
tak už jsem taky viděla eclipse...

a dvěma věcma jsem si stoprocentně jistá... je to mnoooooohem lepší než new moon... a až neskutečně překvapivě (aspoň pro mě) to předčilo moje očekávání... ptz jsem byla po NM hoooodně skeptická...

bylo to správně akční

posloupnost děje dávala smysl (teda konkrétně v kině jsem dějově jenom nezachápala to jak se bella sbalila a nasedla na motorku s jacobem... budu na to muset kouknout jestli mi něco neuniklo v tom jakže k tomu sakra došlo)

byly tam snad všechny pro mě důležitý momenty (a jestli tam nějakej chyběl nezaregistrovala jsem to což je taky plus)

bella působila z většiny mnohem reálněji než v NM

co se týče hudby... omlouvám se všem příznivcům ale téměř jsem ji nějak výrazně nezaznamenávala krom teda momentu kdy se objevil poprvé jacob a ta hudba k tomu byla víc než úsměvná... ale musíte správně pochopit že to že jsem ji nějak extra neregistrovala je pro mě obrovskej plus... ptz to znamená že mi hudba prostě k těm scénám seděla a mohla jsem se soustředit na děj... žádná rušivá melodie u které bych si říkala "ksakru ať to někdo vypne, já se chci dívat na ten film!" ptz konkretně u NM mě hudba hlavně instrumentální místy doslova sr...a ... akorát teda v jednom momentě jsem filmu si konečně vzpoměla že vlastně instrumentální hudbu dělal Howard Shore a když jsem se teda do ní víc zaposlouchala tak se mi celkem líbila... ale soudtrack budu muset ještě poslouchat a možná až se kouknu znova na E tak se na hudbu budu soustředit víc...

jasper suprovej pomalu až vtipně "namachrovanej drsňák" ale bylo to hezký na něj koukat (stejně si myslím že jacksonovy herecké schopnosti bohužel asi nikdy nebudou ve filmech plně využity...)

scény bella+jacob byly hodně v pohodně až nečekaně málo trapné...

scény bella+edward byly dost často hodně trapné ale takhle už to u téhle dvojky bývá... takže nic nového pod sluncem

suprový hlášky v celým filmu

suprový flashbacky hlavně geniálně zkracený celý ty nudný indiánský příběhy do jednoho hodně zajímavýho... zajímavějšího než ten původní v knize... a celej ten indiánskej flashback působil krutě... aji jasper ve flashbacku krutej... akorát nic moc byl ten rose, ona celkově i u toho vyprávění působila nic moc... něco jak kdyby byla divně nalíčená

strašně se mi líbily scénu z domu... konečně inteligentní nápad postavit si repliku ve studiu a netočit to v nějakým jiným "extrémně vzdáleně podobným domě kterej vlastně vůbec podobnej původnímu domu není"

kameru jsem si téměř zamilovala... ta byla suprová...

střih dle mýho celkem taky fajnovej

dialogy možná trochu pokulhávaly... prostě rosenbergová se asi nikdy nezlepší ale snad se ani nezhoršuje

teda strášně mě tam štvala B. D. Howard je mi jedno jak je to dobrá herečka... ale prostě její provedení Victorie bylo ukňouraný divný a nepovedený... prostě mi tam chybělo to co skvěle vystihovala rachel... ta zákeřnost... ten škodolibej rachelin úsměv... ta pravá POTVORA

xavier aka riley příjemně překvapil... škoda že jenom v jednom dílu

volturi nic moc extra

no a teď už bych asi neměla psát jelikož jsem toho napsala příliš... ale ještě bych byla asi napsat jednou tolik komentářu ale nechci to tu zahlcovat takže už jenom shrnutí:

líbilo se mi to, ale ještě si nejsem jistá zdali to je nebo není lepší než první díl...
JSEM PRO TO ABY DAVID REŽÍROVAL BD!!!
asi se na to budu ještě několikrát muset podívat což se mi u takovýho NM vůůůůůůbec nechtělo :)

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 10:12 am
Uživatelský avatarVolturiVolturiRegistrován: pát kvě 29, 2009 11:25 pmPříspěvky: 999Bydliště: BN
Všechno jste to vystihly perfektně.
Já mám jen trochu problém s tím, že mě napadají jen samé úžasné scény a samé....jo, to udělali přesně, podle mých představ.... jo, z tohodle jsem absolutně nadšená. Celkově ale nejsem ve stavu, že bych řekla, že jsem nadšená z filmu. Divné, že? :D Potřebuju vidět Eclipse znovu !!!!

Proč zatím neříkám, že je to skvělé.
1) Docela mě zklamala hudba, i když Howarde Shore se s tím popral výborně, vše sedělo dokonale, nerušilo to a to je velké plus, jen ty ostatní songy byly, no.... Byly tam sakra vůbec? :O (Jo, mám asi podobné dojmy jako Lastie.)
Vím o dvou a to jen proto, že mě naštvalo, jak je použili. :)

2) Je příšerné, jak může něco tak nádherného a intimního, jako jsou rozhovory B/E či B/J, při vyřčení nahlas OBČAS vyznít tak směšně. Ale tady jsem za jedno s Lecou, „ach ta rozpolcenost“, tos vystihla. ;)

3) Kristen mě občas vytáčela, nevím ani proč, nejvíc se mi však její výraz asi líbil, když spala. :D Na druhou stranu se mi líbila víc než v NM, ale v TWL byla zatím nejlepší.

4) Rušili mě hnusné kontaktní čočky, hnusná Bellina vystouplá jizva, otravná nová Victorie. FUJ. :(

5) Jak byl konec NM useknutý, tak tady byl až moc natahovaný. Je dobré, že to bylo řečeno, mělo to být řečeno, ale já nevím..... měla jsem z toho trochu divný pocit.

A teď už mám jen superlativa, chválu a NADŠENÍ.

Miluju děj mimo trojúhelník B/E/J. Výborná akce, flashbacky a jiskření mezi celou rodinou a jednotlivými páry u Cullenů.
Jo, jestli jsem dřív působila jako Team Jasper/Jackson, tak teď už jsem mu propadla totálně. :D Jacob mi přišel roztomilý a trefný (občas ale působil moc „dospěle“). Emmett výborný. Celá rodina Cullenů byla fajn. Robward, jak říká Péťa, záběr od záběru lepší a ve stanu…breath collapse. :D
Občas velmi povedené a chtěně vtipné dialogy. Digitální vlci mnohem lepší. Scény ve škole, maturitní proslov, scény v rezervaci, exteriéry. Vše úžasné. Jo a linka s Riley nezklamala, výborné. ;)

To je šílené, že mi vše přijde úžasné a přitom nadšení z filmu plně necítím........musím to prostě vidět znovu. :D
Ale to jsem měla i s prvním dílem, nadšení se dostavilo nejdříve díky muzice a po druhém zhlédnutí jsem si film beznadějně zamilovala. ;)

SPOILER:
Nejdojemnější scénou je promoce a Charlieho potlesk ve stoje a také obětí Belly a její matky.
Nejroztomilejší je boj J a A. a pak sex-talk.
Nejpříjemnějším překvapením byla stanová scéna a polibek B/J. Trapnost se nedostavila a bylo to jen milé a ještě milejší. ;)
Nejpůsobivější a nejpřirozenější byl výraz Jacobova otce při rovnání kostí.
Neukamenujte mě, ale já už fakt vysloveně nesnáším líbací scény B/E. Jako jsou pěkné, ale je jich moc. :D

PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 11:56 am
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: úte srp 11, 2009 1:47 pmPříspěvky: 326Bydliště: London x
Za ten dojem tě ukamenovávat nebudu. Mě se líbací scény B a E taky nelíbí. Eclipse je vážně skvělý. Na NM nemá a i o kousek předběhlo Twilight. David to hezky zpracoval, krásný začátek, všechno.

Team Riley & Jacob, ten jeho řev ke konci, když mu znovu lámal Carlisle kosti, byl děsivý. :boo:

Konečně jsem si vzpomněla na to, co mi bylo tak divné. Když Edward Vicky zabil, zapálil, jakto že hnedka hořela? Smrděla beznzínem, či co?:D

PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 8:39 pm
Uživatelský avatarDenaliDenaliRegistrován: stř črc 22, 2009 11:05 pmPříspěvky: 388Bydliště: Ostrava
Te´d jsem si radši nečetla už vaše komenty, první mi bilo do očí SPOILERY, takže radši ani nečtu. Stačilo mi co jsem si přečetla doposud. Já jsu do kina až v pondělí, pak ve středu a ještě v sobotu. Už to ovšm nemůžu vydržet, takže se jdu na to podívat v ruštině. Je to silnější než já :D

PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 10:38 pm
Uživatelský avatarNewbornNewbornRegistrován: pon čer 29, 2009 11:49 pmPříspěvky: 48
Claire píše:
Konečně jsem si vzpomněla na to, co mi bylo tak divné. Když Edward Vicky zabil, zapálil, jakto že hnedka hořela? Smrděla beznzínem, či co?:D

přesně tak... já se sama s úsměvem ptala kámošky v kině odkdy že jsou ti úpíři tak hořlaví... ale tak jako mě to spíš přišlo vtipný se nad tím pozastavit než nějakej zásadní důvod... já byla totiž hlavně konečně ráda že už je victorie mrtvá a nebudu se muset dívat na to jak se ji "snaží" hrát bryce... :D

Offline Profil
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 11:48 pm
Uživatelský avatarModeratorModeratorRegistrován: pon kvě 25, 2009 12:14 pmPříspěvky: 612Bydliště: Peklo severu
Ja budem tentoraz stručnejšia ako pri NM. Ďakujem Davidovi Sladeovi, že to tak skvelo ukočíroval. Vďaka nemu je film vizuálne zaujímavý, temný a vtipný zároveň, s dokonale vyváženými dávkami romantiky aj akcie.

Obrovské klady:
1. Edward!!!!!!!! Vyzerá dokonale (ok, až na tie šošovky, mal by častejšie nosiť čierne:D), normálne ho obliekli, Rob strieda viac výrazov a konečne je to ten knižný Edward, ktorého som si zamilovala. Zadumaný, milujúci, ochranársky, vtipný, zásadový, to všetko tam bolo. Neviem, koho je to zásluha, ale ďakujem mu.:D

2. Charlie!!! Ten nikdy nesklame. Jeho sex talk s Bellou radím medzi najlepšie scény celej ságy. Nádhera.

3. Riley! Ehm, ok, som zaujatá.:D Potešili ma záblesky z novely Bree Tanner a Xavier mal dokonalý naštvaný výraz.

4. "No shirt" hláška. Edwardov výraz ma vždy dostane.:)

4. Scéna v stane. Kandiduje na moju najobľúbenejšiu scénu ságy. Edward je tu absolútne dokonalý, Bella krásne spí a Jacob odvádza štandard.:D Hláška I'm hotter than you je priceless (bohužiaľ, v preklade sa stráca, takže v kine som sa smiala len ja so sestrou a s kamoškou:D ostatní asi nechápali). A následný návrh na vyzlečenie Belly tiež stojí za to.:D Plus Edwardov výraz, keď sa Jake nasačkuje k Belle do spacáku, nemá chybu.

5. Akčné scény - záverečná bitka, naháňačka Victorie, výcvik, všetko sa vydarilo (hlavne boj Jaspera s Alice bol čarovný)

6. Posteľová scéna - bála som sa, čo z toho spravia, ale prekvapivo to bolo s citom podané.

Som asi jediná, ktorej vôbec nevadila Bryce v úlohe Victorie. Zamilovala som si ju počas propagácie, takže ma to asi ovplyvnilo. Navyše mi prišlo, že vo filme je minimálne. Väčší priestor tam mal skôr Riley.

A ešte k hudbe - ja som postrehla asi 8 songov (plus titulkové:D) ale to je preto, že mám už soundtrack napočúvaný. Trochu ma mrzí, že nespravili nejakú peknú scénu napasovanú k hudbe ako v predchádzajúcich filmoch. Najlepšie z toho asi vyšla Sia, to bolo dobre spravené.

Asi pri dvoch scénach som si povedala, že je to trapné, ale už si nepamätám, o čo išlo. To je asi dobré znamenie.:) Ale zase ma pobavil ten vodopád krvi z Bellinej ruky a vysoko horľavá Victoria. Ale to sú v podstate detaily.:)

Nakoniec som zas tak stručná nebola.:D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Stránka 1 z 5
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Přejít na: